Wielka siatkówka znów zawita na Warmię i Mazury

fot. KamPas Sport - Kamil Pastusiak

Od 25 do 27 sierpnia 2023 roku w Starych Jabłonkach odbędzie się finał mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Orlen Beach Volley Tour.

O małej miejscowości położonej pod Ostródą środowisko sportowe usłyszało w 2004 roku, kiedy po raz pierwszy siatkarze plażowi rywalizowali o nagrody i punkty w klasyfikacji turnieju z cyklu World Tour a następnie Grand Slam. Zwieńczeniem doskonałych ocen obserwatorów FIVB w tych imprezach było przyznanie mistrzostw świata, które odbyły się w 2013 roku.

W późniejszych latach zmagania siatkarzy zostały przeniesione do innych miejscowości, a w Starych Jabłonkach nie brakowało imprez propagujących inne plażowe dyscypliny sportowe.

Tym razem siatkarze plażowi ponownie zawitają na Warmię i Mazury. W finałach mistrzostw Polski, które w tym miejscu odbędą się po raz pierwszy, wezmą dział 24 męskie i 16 kobiece pary, natomiast pula nagród wyniesie 143 tys. zł.

W tym roku zmagania plażowych siatkarek i siatkarzy będą miały miejsce między innymi w Przysusze, Kołobrzegu i Olsztynie. Najlepsze pary spotkają się na plaży Hotelu Anders w Starych Jabłonkach.

Nieodłącznymi elementami turniejów w Starych Jabłonkach są również muzyka i wyśmienita kuchnia. W tym roku nie będzie inaczej. Zadbamy o to, aby Stare Jabłonki kojarzyły się pozytywnie zawodnikom, kibicom „plażówki” oraz osobom, które chciałyby aktywnie spędzić czas, dobrze zjeść, posłuchać muzyki i świetnie się bawić.

Wstęp wolny.

PROGRAM IMPREZY:

25 sierpnia, piątek

  • 08:30 – 19:00 Turniej Główny Kobiet i Mężczyzn

26 sierpnia, sobota

  • 08:30 – 19:00 Turniej Główny Kobiet i Mężczyzn

27 sierpnia, niedziela

  • 9:00   Półfinały Turnieju Kobiet
  • 11:00 Półfinały Turnieju Mężczyzn
  • 15:00 Finał Turnieju Kobiet
  • 16:00 Finał Turnieju Mężczyzn
  • 17:00 Ceremonia medalowa

Program imprezy może się nieznacznie zmienić w zależności od wymagań telewizji.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zakładanie ogrodów Warszawa

Kompleksowe Zakładanie Ogrodów w Warszawie: Tworzenie Przestrzeni Pięknych