Wiadomości

Więcej miejsc dla przedszkolaków

Od kilku lat fundusze unijne wspierają powstanie nowych przedszkoli na Warmii i Mazurach. Zarząd województwa przeznaczył kolejne środki na zmniejszenie nierówności w dostępie do edukacji przedszkolnej. Dofinansowanie otrzymało siedem placówek.

– Dzięki wykorzystaniu środków unijnych udaje się nam systematycznie zwiększać ilość miejsc w naszych przedszkolach – mówi Jacek Protas, marszałek województwa. –Zdajemy sobie sprawę, jak wielkie ma to znaczenie w wyrównywaniu szans edukacyjnych naszej młodzieży. Dlatego w przyszłej perspektywie unijnej nadal będziemy wspierać placówki przedszkolne w regionie.

Prawie 436 tys. zł trafi do wsi Biskupiec w powiecie nowomiejskim na utworzenie nowego ośrodka wychowania przedszkolnego. Na ten sam cel samorząd województwa przekazał ponad 395 tys. zł wsi Boguchwały w gminie Miłakowo. Z kolei kwota blisko 450 tys. zł pomoże w stworzeniu nowego oddziału przedszkolnego dla 16 dzieci przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Wielkim Dworze w gminie Małdyty.

Wsparcie uzyskały także już istniejące placówki przedszkolne. Ponad 560 tys. zł wspomoże utworzenie 12 dodatkowych miejsc w publicznym przedszkolu w Orzyszu, a prawie 126 tys. zł trafi do przedszkola niepublicznego we wsi Jerutki w gminie Świętajno. Środki unijne wspomogą też niepubliczne przedszkole w Olecku (prawie 124 tys. zł), a ponad 410 tys. zł trafi do jednej z placówek w Olsztynie.

W tej rundzie konkursu na zmniejszanie nierówności w upowszechnianiu edukacji przedszkolnej przekazane zostanie blisko 2,5 mln złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*