Weszli do mieszkania, pobili i próbowali zabrać pieniądze

- Kategoria: Na sygnale
0

W środę 5 lutego w godzinach nocnych Łukasz A. i Patryk B. próbowali dokonać rozboju na mieszkańcu gm. Marcinkowo. 21-latkowie weszli do mieszkania swojej ofiary gdy ten spał. Kiedy mężczyzna się przebudził zaczęli go bić.

Zaspanego mieszkańca zaczęli uderzać krzesłem w głowę i pięścią w twarz. Dusili i kopali nogami po całym ciele. Żeby tego było mało grozili mężczyźnie, przetrzymywali go i krępowali kablem. Na koniec chcieli zabrać pieniądze. Mężczyzna mimo doznanych obrażeń skutecznie się obronił i nie pozwolił napastnikom się okraść, zmuszając ich do ucieczki.

Informacje zebrane przez olsztyńskich funkcjonariuszy pozwoliły na wytypowanie sprawców tego zdarzenia. Dwa dni po dokonaniu przestępstwa podejrzani byli już w rękach policjantów. Mężczyźni podczas przesłuchania przyznali się do przedstawionego im zarzutu usiłowania rozboju. Teraz najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie, później grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu