Wernisaż wystawy Stanisława Czachorowskiego „Spotkania z przyrodą” w Galerii Stary Ratusz WBP

- Kategoria: Kultura
0

Źródło fot. mat prasowe WBP w Olsztynie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na wernisaż wystawy Stanisława Czachorowskiego „Spotkania z przyrodą” przygotowanej w ramach projektu Spotkania z Nauką, realizowanego przez UWM w Olsztynie.

29 kwietnia /piątek/ 2022 r., godz. 17.00

Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

 Wystawa będzie czynna od 29 kwietnia do 12 maja 2022 r.

 

„Spotkania z przyrodą” to wystawa plansz ze zdjęciami oraz kodami qr linkującymi do opowieści o przyrodzie oraz do krótkich filmów. Spotkania z przyrodą Puszczy Białowieskiej oraz Warmii i Mazur z palcami umarlaka, osą klecanką, psianką słodkogórz, sromotnikiem bezwstydnym, czarcim żebrem i wieloma innymi roślinami, grzybami, owadami. Fotografie i opowieści to efekt spotkań z przyrodą i zaproszenie do zgłębiania wiedzy przyrodniczej, nie tylko na wystawie. Przyjdź z telefonem komórkowym i mobilnym Internetem to zobaczysz więcej. Niezwykłe przygody są w zasięgu ręki, na każdym spacerze i wycieczce.

 

Projekt „Spotkania z nauką” jest przedsięwzięciem z zakresu popularyzacji nauk ścisłych w formie warsztatów na terenie Uniwersytetu, wykładów i zajęć wyjazdowych do szkół, wystaw, gier edukacyjnych oraz pikników naukowych, celem których jest upowszechnianie najnowszych osiągnięć nauk przyrodniczych (podnoszenie kompetencji w gospodarce opartej na wiedzy). Projekt mieści się w trzeciej (społecznej) misji Uniwersytetu – upowszechnianie wiedzy, w tym także w ramach kształcenia pozaformalnego poza murami uniwersytetu. Zaplanowane działania stanowią całość długofalowego procesu zapoznawania szerokich kręgów społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży szkolnej, ze specyfiką i dokonaniami nauk biologicznych. Uwzględnia metody aktywizujące słuchaczy i wdrażania ich do procesu poznawczego tak, by w pełni rozumieli istotę badań naukowych w zakresie nauk przyrodniczych. Więcej o projekcie i realizowanych działaniach na stronie: https://spotkanianauka.blogspot.com/

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po