Wernisaż wystawy rysunku Adama Wyżlica pt. „Uliczki”

- Kategoria: Kultura
0

W poniedziałek (8.02) o godz. 17 w Galerii Sąsiedzi Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Rodziewiczówny 3 odbędzie się wernisaż wystawy rysunku pt. „Uliczki” autorstwa jednego z członków Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi“ działającego przy MOK, Adama Wyżlica. Wstęp wolny.

Adam Wyżlic urodził się w 1972 roku. Jest absolwentem studiów licencjackich na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (dyplom w 2015 roku w pracowni grafiki prof. Piotra Obarka). Maluje nie tylko dla przyjemności. Za swój wielki skarb uważa publiczność, której pochwały i sugestie są dla niego bardzo ważne, pozwalają na dynamiczny rozwój artystyczny.

26 lat temu na Starym Mieście poznał pewnego artystę, który uwielbiał malować tamtejsze kamieniczki. Robił to niemal codziennie. Cenne uwagi malarza nakreśliły młodemu adeptowi własną artystyczną drogę. Wtedy też powstały jego pierwsze prace. Dwa lata temu, jedną śmiałą kreską, stworzył postać o groteskowym wyglądzie. Następnie drugą, trzecią i kolejne… Tak powstała seria rysunków zatytułowana „Ludziki”. Dziś Adam Wyżlic ma na swoim koncie siedem wystaw indywidualnych i 11 zbiorowych, podczas których prezentował rysunek, malarstwo, grafikę, plakat i fotografię.

Źródło: MOK Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po