Wernisaż wystawy „Inne światy Wernera Herzoga”

- Kategoria: Kultura
0

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza w środę, 9 grudnia o godz. 17.00 na wernisaż wystawy „Inne światy Wernera Herzoga” – fotogramy dokumentujące życie i pracę reżysera, pokazy multimedialne.

Na wystawie INNE ŚWIATY WERNERA HERZOGA prezentowane są powiększone do formatu 70×100 cm, wykonane w najnowszej technologii fotosy z klasycznych i najnowszych filmów Wernera Herzoga, a także zdjęcia z planu i portrety reżysera. To zbiór obrazów, oddających wizyjny i malarski nastrój jego filmów, zarówno fabularnych, jak i dokumentów.

To także ślady fascynacji artysty klasycznym malarstwem europejskim, ale i zapierającym dech w piersiach pięknem natury. Fotogramy zostały wybrane z ogromnego zasobu Deutsche Kinemathek w Berlinie, która w 2009 r. otrzymała od reżysera jego osobiste archiwum. Fotogramy jako zbiór pn. Werner Herzog Archiv stanowią część zbiorów muzealnych.

Wystawa INNE ŚWIATY WERNERA HERZOGA jest więc okazją do prezentacji materiałów unikatowych, rzadko pokazywanych w Polsce i na świecie. Projekt INNE ŚWIATY WERNERA HERZOGA w części wystawowej prezentuje także film dokumentalny „Werner Herzog Filmemacher” (1986). Część multimedialną ekspozycji dopełniają projekcie slajdów związanych z filmami i osobą Wernera Herzoga. W ramach projektu INNE ŚWIATY WERNERA HERZOGA zapraszamy również na pokazy filmu „Was ich bin sind meine Filme” (film z polskimi napisami) i dyskusje:

9 grudnia /środa/ 2015 r., godz. 17.00 – wernisaż wystawy „Inne światy Wernera Herzoga”

Kurator projektu: Krzysztof Stanisławski, Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

11 stycznia /poniedziałek/ 2016 r., godz. 17.00 (cz. I)

12 stycznia /wtorek/ 2016 r., godz. 17.00 (cz. II)

Pokój z widokiem (II piętro), Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

Współorganizator: Goethe-Institut Warschau

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus