Weekend z tęczą – Olsztyński Marsz Równości

W sobotę (20.08), po raz drugi historii miasta, odbędzie się Olsztyński Marsz Równości. Marsz to jednak nie tylko przejście przez miasto – to również wydarzenia towarzyszące. W piątek odbędzie się spotkanie “Kto robi aborcje w Polsce?”, w którym m.in. udział weźmie znana z Aborcyjnego Dream Teamu Justyna Wydrzyńska. Patronat honorowy nad Marszem objęli prezydent miasta oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Marsze równości odbywają się w coraz większej liczbie polskich miast – wydarzenie nie ominie też Olsztyna. Jak twierdzą organizatorki, to święto osób LGBT+ oraz innych grup dyskryminowanych. W tym roku Olsztyński Marsz Równości potrwa 2 dni. W piątek, o godz. 18:00 w Galerii Sowa, rozpocznie się dyskusja “Kto robi aborcje w Polsce” z aktywistkami z Aborcyjnego Dream Teamu oraz Kobiet w Sieci.

Sam przemarsz zaplanowany jest na sobotę, 20 sierpnia, i ruszy z placu Pułaskiego o godz. 12:00, jednak już o godz. 11:00 na środku kwadratowego ronda staną stoiska, m.in. grup partnerskich Marszu: Strajku Kobiet, Komitetu Obrony Demokracji i Partii Razem. Na miejscu będzie można zrobić sobie zdjęcie z jeżdżącą po całej Polsce, imponującej wielkości tęczą grupy Homokomando. Pochód, który pod hasłem “Jesteśmy jednością” przejdzie głównymi ulicami Olsztyna do Starego Miasta, poprowadzi prezeska warszawskiej Parady Równości Julia Maciocha. Po Marszu przewidziany jest odpoczynek w Galerii Sowa.

II Olsztyński Marsz Równości
20.08, sobota
godz. 12:00
plac Pułaskiego

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Olsztyna, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
Partnerstwo: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
Grupy partnerskie: Młoda Lewica, Komitet Obrony Demokracji, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Partia Razem

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Ponad 180 mln zł dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

Dziś (03.10) w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja