WBP zaprasza na Spotkanie z pasjami i rozstrzygnięcie gry „Biblioteka – Twój czas, Twoje miejsce”

- Kategoria: Kultura
0

W czwartek 17 lipca o godz. 11.00 gościem czytelników Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej będzie Danuta Płatek.

Z pozoru zwykła, starsza pani. Ale wszystko się zmienia, gdy Danuta Płatek zaczyna pleść. Pleść warkocze. Bo Danuta Płatek jest fryzjerką i to nie byle jaką. Jej fryzury łączą prostotę warkocza z najbardziej fantastycznymi formami. Na głowach ufryzowanych przez Danutę Płatek piętrzą się wieże, zamki i serpentyny, włosy jej modelek zmieniają się w wachlarze, woalki, welony.

Już w czwartek odbędzie się spotkanie z fascynującą fryzjerką z Krakowa. Przyjdź do biblioteki przy ul. 1 Maja 5. W Sali komputerowej z pomocą Latarników Polski Cyfrowej będziesz mogła i będziesz mógł porozmawiać przez Internet z Danutą Płatek.

Tego dnia rozstrzygnięta zostanie również  gra „Biblioteka – Twój czas, Twoje miejsce”. Po spotkaniu z Danutą Płatek, o godz. 13.00 odbędzie się wręczenie nagród laureatom.

Gra „Biblioteka – Twój czas, Twoje miejsce” toczyła się od 9 maja do 15 lipca. W tym czasie ponad 200 uczestników pomagało Planecie Zapomnianych Książek. Wiedza i umiejętności zdobywane przez osoby odwiedzające biblioteki zasilały Planetę, której książki odeszły w zapomnienie, bo nieodpowiedzialny rząd wprowadził tam podatek od wiedzy. Graliśmy w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i w Miejskiej Bibliotece Publicznej w  Olsztynie oraz w Centrum Okopowa w Warszawie. Ochotnicy, czeladnicy i mistrzowie zdobywali tytuły Siewcy, Setnika, Magneto, Asystenta, Organizatora i Eksperta – wypożyczali książki, płyty i filmy, przynosili dary, uczestniczyli w zajęciach i organizowali spotkania w bibliotekach. Przy okazji zdobywali punkty, dostawali książki. Najlepsi z nich 17 lipca otrzymają pendrive’y, czytniki e-booków i tablety.

Więcej informacji o grze: http://www.wbp.olsztyn.pl/programy/gra

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus