Olsztyńska Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania zaprasza na warsztaty z zakresu produkcji muzyki

- Kategoria: Kultura
0

Olsztyńska Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego we współpracy z Night Rabbit mają przyjemność zaprosić wszystkich na warsztaty z zakresu produkcji muzyki. Zajęcia odbędą się w sobotę 18 stycznia o godz. 17.00, poprowadzi je znakomity producent Kuba Sojka, jeden z headliner’ów FOLLOW THE NIGHT RABBIT, wydarzenia które będzie swoistym after party po warsztatach.
Program zajęć:

  • praca nad miksem oraz premastering
  • kreowanie barw na syntezatorach oraz szukanie brzmien
  • wykorzystywanie samplingu
  • manipulacja dźwiękiem
  • konfiguracja domowego studia (routing audio, połączenia midi oraz zastosowanie midi)
  • wykorzystanie analogowych i zewnętrznych instrumentów do wzbogacenia nagrań
  • przetwarzanie cyfrowe analogowego źródła dźwięku

18.01.2014 (sobota), Olsztyńska Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania ul. Artyleryjska 3f s. 419

Kuba Sojka to młody producent, live performer i muzyk pochodzący z Mysłowic, jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej.Pierwsze eksperymenty muzyczne zaprezentował w 2007 roku pod pseudonimem Psi-Acoustic. Po dwóch latach nawiązał współpracę z legendarną wytwórnią z Detroit, Matrix Records, dla której nagrał muzykę w stylu detroit techno, deep house, acid house, minimal, tech-house i future jazz.Kolejne, nieco bardziej jazzowe i soulowe produkcje ukazały się w chicagowskiej wytwórni Mathematics Recordings. Na EP „Bright shadow of a star” było już słychać zalążki future jazzu, a album „Mysterious intrigue”, wydany na 2×12″, znakomicie połączył artystyczny świat jazzu z klubowym i undergroundowym brzmieniem detroit techno i chicago house. Muzyk miał również okazje współpracować z takimi wytwórniami jak Minimalsoul Recordings czy Souliner..

Szeroki zakres umiejętności muzycznych Kuba prezentuje podczas niezwykle żywiołowych i dynamicznych występów na żywo. Publiczność docenia jego plastyczność muzyczną oraz umiejętność improwizacji. Regularnie prezentuje muzykę w polskich klubach i na festiwalach, coraz częściej można go również usłyszeć za granicą.Jego działalność muzyczna nie ogranicza się jedynie do występów. Za pomocą swojej twórczości chce zachęcić ludzi do szukania nowych brzmień oraz dobrej estetyki w muzyce.

W 2012 roku, prezentując własne produkcje, prowadził wykłady na temat kreowania brzmienia oraz syntezy dźwięku podczas warsztatów Red Bull Music Academy Bass Camp w Warszawie , w tym samym roku również prowadził swoje własne, autorskie warsztaty w katowickim Rondzie Sztuki. Obecnie jest ambasadorem marki Ableton w Polsce .

 

Źródło: owsiiz.edu.pl

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po