Warmińska Aura kontra sepsa w 31. finale WOŚP

- Kategoria: Wiadomości
0

W niedzielę, 29 stycznia, odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warmińska Aura kolejny raz włącza się w tę niezwykłą inicjatywę jako partner strategiczny. Olsztyńskie galerie zagrają dla mieszkańców i będą także sponsorować olsztyńskie „Światełko do Nieba”. W obu lokalizacjach przygotowano specjalne programy z występami artystycznymi oraz licznymi atrakcjami i animacjami w celu wsparcia największej corocznej zbiórki pieniędzy w Polsce, tym razem na rzecz walki z sepsą.

31. finał WOŚP już w najbliższą niedzielę. Warmińska Aura zagra pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”, a zbiórka będzie prowadzona na rzecz przeciwdziałania groźnym skutkom zakażenia. Celem jest wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki sepsy, które umożliwią lepszą terapię poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami w Polsce.

W Galerii Warmińskiej finał rozpocznie się o godz. 11 koncertem chóru Konsonans, po którym na scenie pojawi się Ustawka Bębniarska. Następnie będzie można podziwiać występy przygotowane m.in. przez Pracownię Tańca „PRYZMAT”, Studio Animacji Ruchowej „RYTM” Magdalena Faszcza, Soltare Olsztyn Cheerleaders, Studio Wokalne Tatiany Krakowskiej, Szkołę Tańca i Wdzięku B&W Przemienieccy, Studio Tańca Warszawska 66 Dance Station, uczniów i instruktorów ze Studia Muzyki Rozrywkowej Way to Art, Rave Dance Studio, Studio Edukacji Artystycznej Muza Art czy Studio Gitary goostaw.com. Zaprezentują się także Ania Broda i Sara Szymczak z zespołem. Dodatkowo będzie można zobaczyć popularne maskotki z Psiego Patrolu: Chase i Skye (Karuzela Kultury) oraz pokazy replik ASG i ekwipunku wojskowego. Gry i zabawy jajowatą piłką zaprezentują również członkowie Akademii Rugby Team Olsztyn i Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby. Ponadto pojawi się możliwość konsultacji dietetycznej przy stoisku Studia Zdrowia i Urody Anny Mularczyk. Prowadzone będą też liczne licytacje na rzecz WOŚP. Atrakcje potrwają do godz. 19.00.

Finałowe obchody w Aurze Centrum z kolei zaplanowano w godz. 12.00-16.00. Rozpoczną się występem 9-letniego Mikołaja Chmielewskiego na perkusji. Następnie będzie można wziąć udział w mini kursie tańca organizowanym przez Lilla Salsa Academy. Na scenie pojawią się także wokaliści ze szkoły Muzycznej Yamaha, a w pokazach tanecznych wystąpią: Klub Tańca Sportowego Power Dance, Soltare Olsztyn Cheerleaders, Zespół tancerek „Diazzle”, Szkoła Tańca i Wdzięku B&W Przemienieccy, Studio Tańca Warszawska 66 Dance Station. Zaprezentuje się również Zespół Pieśni i Tańca Kortowo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Kobiecy Klub Piłkarski Stomilanki Olsztyn w pokazie żonglerskim piłką nożną oraz Szkoła Wing Tsun Kung Fu w pokazie samoobrony. Natomiast Zespół Sygnalistów Myśliwskich Artemis Olsztyn UWM zagra na instrumentach. Specjalną atrakcją będą Animacje u Cioci Madzi.

Ponadto w programie zaplanowano liczne animacje na pasażu, w bezpośrednim sąsiedztwie sceny głównej na drugim piętrze galerii. Będą to warsztaty edukacyjne pod okiem kadry UWM, takie jak: „Grzybowe krzyżówki”, „Co żyje zimą w rzece Łynie?”, „Krew bez tajemnic”, „Ile jest cukru w cukrze?”, „Zobaczyć DNA”, „Zadziwiające zwierzęta morskie”. Unia Nowoczesnego Obywatela będzie przekonywać, że oszczędzanie się opłaca. Szkoła Wing Tsun Kung Fu zaprezentuje „Filozofię życia wg wojownika chińskich sztuk walki”. Odbędą się również warsztaty kreatywne (projektowanie własnego znaczka WOŚP) i pedagogiczne (Olsztyńska Szkoła Wyższa) oraz zabawy manualne (Przedszkole Miejskie nr 40) i logiczne (Przedszkole Miejsce nr 1 i nr 13), a także ćwiczenia małej motoryki oraz rozwijanie wyobraźni przestrzennej (Warmiolandia Miasto Dzieci, Mądre Klocki). Poza tym odbędzie się pokaz sprzętu i strojów do gry AZS UWM Olsztyn Lakers, mini trening Kobiecego Klubu Piłkarskiego Stomilanki Olsztyn oraz piłki siatkowej UKS CHEMIK SMS OLSZTYN. Nie zabraknie też stoisk dla najmłodszych z modelowaniem balonów (Karuzela Kultury), malowaniem twarzy (Wizart, Paleta Twórczości). Pojawią się także maskotka Kubusia oraz pieski do głaskania – dogoterapia „Podaj Łapę”. Do dyspozycji będą również Wielkie Gry Planszowe.

Poza tym w Aurze stanie punkt rejestracyjny Fundacji DKMS, przy których osoby, które ukończyły 18. rok życia, będą mogły zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku.

W obu galeriach będą także wydawane bezpłatnie ciepłe posiłki dla zarejestrowanych wolontariuszy WOŚP.

„Finał WOŚP w Warmińskiej Aurze to już tradycja. Co roku wraz z mieszkańcami Olsztyna gramy i pomagamy. Udostępniamy tereny galerii artystom, instytucjom edukacyjnym, organizując liczne atrakcje, które wspierają zbiórkę pieniędzy. Bardzo się cieszę z zaangażowania w tegoroczną edycję naszych najemców, przede wszystkim we wsparcie w postaci ufundowania posiłków dla wolontariuszy oraz przekazanie fantów, które możemy zaoferować na licytacji, bo są naprawdę wartościowe i mamy szansę przyciągnąć i zaangażować w słusznym celu wielu mieszkańców” – podkreśla Natalia Tur, Regional Marketing Manager z NEPI Rockcastle.

W ramach 31. edycji tysiące wolontariuszy w Polsce i na świecie będzie zbierać pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek. Przez cały dzień w finałowym studiu trwać będzie tzw. licytacja Złotych Serduszek. W internecie odbywać się będą setki internetowych zbiórek i aukcji. Tradycyjnie o godz. 20 w finałową niedzielę zaplanowano happening pt. „Światełko do Nieba”. W Olsztynie Warmińska Aura jest sponsorem wieczornego koncertu na Starym Mieście.

Lista fundatorów fantów do licytacji i posiłków dla wolontariuszy w obu galeriach dostępna na: https://galeria-warminska.pl/pl/wydarzenie/31-final-wosp

***

GALERIA WARMIŃSKA

Galeria Warmińska przy ul. Tuwima jest kultowym miejscem na mapie Olsztyna. Dzięki wyjątkowej architekturze, nawiązującej  do tradycyjnego warmińskiego budownictwa odwiedzana jest również przez turystów. Na powierzchni użytkowej około 41 500 m² znajduje się 170 sklepów znanych i cenionych w kraju i na świecie marek, wiele butików ma tu jedyne sklepy w regionie, kino, kawiarnie, restauracje, klub fitness, salon zabaw dla dzieci, a także amfiteatr i parking z 1200 miejscami. Galeria jest przyjazna mamom i małym dzieciom: posiada trzy przytulne pokoje, w których można nakarmić czy przebrać dziecko, w strefie restauracyjnej do dyspozycji mam są bezpłatne mikrofalówki. Galeria Warmińska niemal co tydzień przygotowuje imprezy np. pokazy mody, koncerty czy imprezy propagujące zdrowy styl życia.

Właścicielem i zarządcą Galerii Warmińskiej jest NEPI Rockcastle sp. z o.o.

Więcej na https://www.galeria-warminska.pl

AURA CENTRUM

Aura Centrum Olsztyna leży w sercu miasta, tuż obok najważniejszych urzędów i instytucji województwa warmińsko-mazurskiego, zaledwie krok od Starego Miasta. Jest to centrum nowoczesne i przyjazne odwiedzającym, w którym panuje spokojna atmosfera. Na powierzchni użytkowej 25 tys. m² mieści się  prawie 100 punktów handlowych i gastronomicznych oraz nowoczesne Kino Helios, mające 8 sal kinowych i mogące pomieścić ponad 1900 miłośników dużego ekranu. W Aurze znajduje się duży market spożywczy i apteka. Oprócz sklepów i lokali restauracyjno-kawiarnianych w Aurze działa uwielbiana przez dzieci biblioteka Abecadło, mieści się tu także ceniona w mieście szkoła muzyczna.

Właścicielem i zarządcą Aura Centrum Olsztyna jest NEPI Rockcastle sp. z o.o.

Więcej na http://www.auracentrum.pl

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

„Przebojowa zima z Radiem ZET” w Olsztynie

W najbliższy weekend sporty zimowe zawładną olsztyńską Starówką.