Zapowiedź: „Warmia: Rebelia Kultury” 2.0

W 2013 roku odbędzie się kolejna edycja niekonwencjonalnych inicjatyw artystycznych związanych z projektem kulturalnym „Warmia: Rebelia Kultury”. Już teraz rusza konkurs dla organizatorów wydarzeń kulturalnych zainteresowanych współtworzeniem tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Cztery miesiące, 10 festiwali, 50 koncertów, 2000 godzin warsztatów z udziałem 100 artystów z kilkunastu krajów, goście światowej sławy z zagranicy i z Polski. Ponad 300 publikacji w mediach.
To bilans pierwszej edycji odważnego projektu artystycznego „Warmia: Rebelia Kultury”. Kojarzona do tej pory z pięknem natury i ukryta w cieniu Mazur, Warmia pokazała swoje nowe oblicze – potencjał do tworzenia innowacyjnych, niepokornych i twórczych projektów artystycznych. Projekt, który burzy stereotypowe myślenie o tym regionie, budzi kontrowersje, emocje, ale niewątpliwie przyciąga uwagę. Spotkał się też z uznaniem branży marketingowej, która przyznała mu wyróżnienie w najstarszym polskim konkursie branży reklamowej „Impactor” w kategorii „Projekt roku – marketing miejsc”.

W tym roku, we współpracy z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych ogłaszamy konkurs na wybór działań kulturalnych, które będą realizowane w ramach edycji 2013. Zwycięskie projekty wybrane do współtworzenia tegorocznej edycji „Warmia: Rebelia Kultury” otrzymają dofinansowanie – mówi Anna Wasilewska, członek zarządu województwa warmińsko-mazuskiego.

Termin składania wniosków upływa 7 czerwca br. Regulamin konkursu oraz dokumenty aplikacyjne będą dostępne na stronie www.ceik.eu.

W konkursie mogą startować regionalne i ogólnopolskie organizacje pozarządowe, placówki naukowo-oświatowe, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje państwowe, osoby fizyczne i prawne, które organizują zadania wpisujące się w projekt „Warmia: Rebelia Kultury”. Do rozdzielenia jest 170 tys. zł.

W 2013 roku zmienia się także formuła samego projektu. Festiwal odbędzie się w październiku, w bardziej skondensowanej formie i potrwa przez cały miesiąc.

Działania artystyczne koncentrować się będą wokół czterech bloków tematycznych:

  • Rebelia w gotyku – sztuka w budowlach gotyckich Warmii;
  • Rebelia designu – współczesna, nowoczesna sztuka połączona z działaniami z zakresu design; warsztaty designu regionalnego, wzornictwa itp.;
  • Multirebelie – film, taniec, teatr, literatura;
  • Rebelia Niskich Tonów – projekty muzyczne.

Więcej informacji na temat projektu „Warmia: Rebelia Kultury” na www.rebeliakultury.pl oraz na facebook’u: www.facebook.com/RebeliaKultury.

 

Źródł: rebeliakultury.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Sinice zniknęły. Kąpieliska w CRS Ukiel ponownie otwarte

Woda w jeziorze Ukiel w Olsztynie jest już