WAMA Film Festival w Olsztynie

- Kategoria: Kultura
0

WAMA Film Festival potrwa w Olsztynie od 1 do 5 października 2014 roku. Funkcję Ambasadora Honorowego Festiwalu objął wybitny reżyser Jerzy Hoffman.WAMA Film Festival to połączenie formuły konkursowego przeglądu filmowego z serią imprez odbywających się w Olsztynie oraz w miastach położonych na terenie niezwykle przyjaznego twórcom województwa warmińsko-mazurskiego, którego jedną z podstawowych wartości jest wieloetniczna koegzystencja oraz dialog na styku kultur i narodów w odniesieniu do bogatej przeszłości Warmii i Mazur z perspektywą spodziewanych przemian zachodzących w Europie.

Działania festiwalowe kierowane będą głównie do młodej widowni i będą miały na celu promocję debiutujących artystów związanych nie tylko ze sztuką filmową. W trakcie pięciu dni festiwalowych publiczność będzie miała okazję zobaczyć kilkadziesiąt filmów i uczestniczyć w atrakcyjnych wydarzeniach artystycznych, warsztatowych i edukacyjnych. W programie znajdują się filmy krótkometrażowe o wysokim poziomie artystycznym, które nie znajdują się w szerokiej dystrybucji kinowej – są to debiuty oraz filmy młodych reżyserów.

Szczegóły programowe oraz szersze informacje na www.wamafestival.pl.

 

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus