W Wydziale Komunikacji opłaty tylko za pomocą karty płatniczej

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Od nowego roku zmienił się sposób przyjmowania opłat związanych ze sprawami prowadzonymi przez Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Olsztyna. Teraz na miejscu będzie można je wnieść tylko przy pomocy karty płatniczej.

Przez lata wszelkie opłaty w Wydziale Komunikacji można było zrealizować w specjalnie działającej kasie. Od 1 stycznia ulegnie to zmianie.

– Idąc z duchem czasu oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, w referacie rejestracji pojazdów oraz referacie uprawnień do kierowania pojazdami wprowadzamy możliwość uiszczania płatności na zasadach bezgotówkowych – informuje Jakub Siudziński z Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Olsztyna. – Ponadto terminal płatniczy zostanie zainstalowany również w Punkcie Obsługi Mieszkańców w Galerii Warmińskiej na stanowisku naszego wydziału.

Jakie będą możliwe sposoby dokonania płatności?
1) przelew
2) płatność kartą przy stanowiskach obsługi *
3) płatność za pośrednictwem portalu www.info-car.pl *
*od każdej transakcji będzie pobierana przez PWPW SA opłata manipulacyjna w wysokości 2 zł

Przelew w okienku można zrealizować np. na poczcie przy ul. Pieniężnego albo w oddziale banku PKO BP w ratuszu przy pl. Jana Pawła II 1 (przy głównym holu).

Urząd Miasta Olsztyna wprowadza coraz więcej rozwiązań dotyczących bezgotówkowych płatności. Coraz więcej olsztynian korzysta z kart płatniczych albo reguluje należności przez Internet. Jednym z rozwiązań ułatwiających taką obsługę interesantów jest portale Elektroniczne Płatności Olsztyna.

– Zależało nam na tym, żeby nasi mieszkańcy, czy klienci urzędu nie musieli stać w kolejkach, żeby załatwić najprostsze, najbardziej codzienne sprawy – przyznaje dyrektor Centrum Informatycznych Usług Wspólnych Olsztyna, Rafał Ruchlewicz. – Możemy się zalogować do aplikacji i zweryfikować w niej należności między innymi za podatki i opłaty lokalne, za dzierżawy, grunty wieczyste, odpady komunalne, czy też za ewentualne mandaty ze Strefy Płatnego Parkowania albo wystawiane przez straż miejską.

Aby skorzystać z portalu trzeba – na stronie www.epuap.gov.pl – założyć Profil Zaufany. To darmowy, mobilny podpis elektroniczny do kontaktu z administracją.

Bezgotówkowo – przy pomocy aplikacji, karty płatniczej czy Olsztyńskiej karty miejskiej – można też kupować bilety komunikacji miejskiej w Olsztynie. Telefon i karta miejska już teraz pozwalają także opłacić postrój w strefie. A od lipca w tym przypadku będzie można wnieść opłatę karta płatniczą.

[portal Elektroniczne Płatności Olsztyna]
Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed upałem. Temperatura przekroczy 30 stopni

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego