W worku wrzuconym do rzeki znajdował się półroczny szczeniak. Uratowali go policjanci

- Kategoria: Na sygnale
4

Patrol został wezwany na niecodzienną interwencję. W centrum miasta w rzece pod wodą w worku był uwięziony pies. Policjanci wyciągając go z zimnej wody uratowali mu życie. Wychłodzony szczeniak został przekazany do Stowarzyszenia Opieki nad zwierzętami „4-Łapy”. Dzisiaj funkcjonariusze ustalają właściciela psa. Za znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 18-tej oficer dyżurny został powiadomiony o tym, że w centrum Nidzicy, w rzece  pod wodą znajduje się worek, w którym może być jakieś żywe zwierzę. Świadek, któremu nie udało się wydostać pakunku z wody, wskazał go przybyłym na miejsce funkcjonariuszom. Jeden z policjantów bez chwili wahania wszedł do wody, a następnie wydobył z dna rzeki pakunek.

Po rozerwaniu jednego z worków policjanci zobaczyli skrępowanego w kolejny jutowy worek psa. Na miejsce wezwano weterynarza, który zbadał półrocznego szczeniaka. Wychłodzonego, bez żadnych obrażeń psa przekazano pod opiekę nidzickiemu Stowarzyszeniu Opieki Nad Zwierzętami „4–Łapy”.

Dzisiaj policjanci robią wszystko, żeby ustalić właściciela szczeniaka. Za znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą mieć informacje przydatne do wyjaśnienia tej sprawy. Kontakt z oficerem dyżurnym nidzickeij Policji pod nr tel. 997 lub (89) 625-02-00

Źródło, fot.: KWP Olsztyn

4 Komentarze

  1. Proponuję sprawcę wrzucić do worka i do rzeki…

  2. Kaja Hund

    Zwyrodnialcow i psychopatow nalezaloby od razu eliminowac ze spoleczenstwa.Nalepiej od razu usypiac, a nie wsadzac do wiezienia i karmic za spoleczne pieniadze.

  3. Proponuję wprowadzić 50 lat za tego typu odchyły.

    1. Proponuję „oko za oko”. Nie chcę płacić podatków na utrzymanie psychopatów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W rezerwacie Kwiecewo znaleziono śnięte ryby

Polski Związek Wędkarski z Olsztyna poinformował w swoich