W Parku Centralnym przybędzie drzew i krzewów

- Kategoria: Wiadomości
0

Już w przyszłym tygodniu w Parku Centralnym rozpoczną się nasadzenia drzew i ozdobnych krzewów. To kolejny etap zazieleniania miasta. – Nowa zieleń pojawi się nie tylko w parkach ale także na niektórych ulicach – informuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Kończymy wyznaczanie miejsc na nowe drzewa w parku – mówi Tekla Żurkowska, miejski ogrodnik – wykorzystamy naturalne walory istniejącej roślinności i uzupełnimy ją o wysokogatunkowe drzewa i krzewy – dodaje.

Sadzenie drzew jest zaplanowane na czwartek, 23 października. Wśród nowych drzew znajdą się: dęby czerwone i szypułkowe (10 sztuk), klony (55 sztuk), śliwy wiśniowe (20 sztuk), brzozy (34 sztuki), wierzby (12 sztuk), lipy (8 sztuk), wiśnie piłkowane (4 sztuki), jabłonie (35 sztuk), czereśnie (7 sztuk), olchy (6 sztuk), graby (7 sztuk), świerki (23 sztuki) oraz jeden plantan klonolistny.

Chcemy też zazielenić wejścia do parku, dlatego już w nadchodzących dniach posadzimy ponad 6000 tysięcy ozdobnych krzewów – mówi Halina Zaborowska-Boruch, zastępca prezydenta ds. inwestycji. Jałowce, cisy, berberysy, forsycje, hortensje, róże, winobluszcze i wiele innych krzewów ozdobią wejścia od ul. 22 Stycznia od ul. Pieniężnego ul. Niepodległości oraz otoczenie toalet i stacji gazowej.

 

Źródło: UM Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne