W Olsztynku powstanie Powiatowe Centrum Sportu i Zdrowia

- Kategoria: Wiadomości
0

źródło fot. Starostwo Powiatowe w Olsztynie

– Mamy już program funkcjonalno-użytkowy, teraz przyszła pora na realizację – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. Powiat ogłosił właśnie przetarg na wykonanie Powiatowego Centrum Sportu i Zdrowia w Olsztynku w systemie „zaprojektuj i zbuduj”.

Olsztyneckie Centrum to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce, w którym już na etapie projektowania oprócz funkcji sportowej w obiekcie, przewidziano również funkcję szpitala tymczasowego i punktu zbiorowych szczepień w sytuacji pandemii. W dwukondygnacyjnym obiekcie znajdzie się hala sportowo-widowiskowa z zapleczem umożliwiającym zarówno prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży oraz rozgrywek sportowych (meczów piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki), jak i organizację imprez kulturalno-rozrywkowych. W razie potrzeby – pandemii lub w przypadku klęsk żywiołowych będzie on mógł służyć jako szpital tymczasowy (ok. 50 łóżek z możliwością poszerzenia tej liczby do 80).

– Na razie, szczęśliwie, możemy się skoncentrować na funkcji sportowej tego obiektu – dodaje starosta Abako. – Zgodnie z naszymi wymaganiami i oczekiwaniami została ona zdefiniowana w Programie Funkcjonalno-Użytkowym opracowanym przez architekta Radosława Guzowskiego. Liczymy na zainteresowanie renomowanych wykonawców inwestycji budowlanych, bo z jednej strony to ciekawe wyzwanie, a z drugiej spora promocja dla firmy. Obiecujemy pełną współpracę i przyjazną atmosferę inwestycyjną.

Pierwszy etap prac przy Powiatowym Centrum Sportu i Zdrowia w Olsztynku (I etap pro-sportowy) ma kosztować 15 mln zł. 10 proc. tej kwoty pochodzić będzie z budżetów Powiatu Olsztyńskiego oraz Gminy Olsztynek, a 13,5 mln zł – to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał rok na przygotowanie projektu i kolejne trzy na oddanie centrum do użytku.

Wtedy też możliwa będzie – w zależności od sytuacji – realizacja drugiego „pro-zdrowotnego” etapu prac, czyli pozyskanie środków i zakup wyposażenia medycznego.

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Pro- zdrowotne i pro-sportowe rozwiązania architektoniczne w walce z COVID-19 – budowa Powiatowego Centrum Sportu i Zdrowia przy Zespole Szkół w Olsztynku – I etap” zostało już ogłoszone 01.04.2022 r.

Zamówienie publiczne w tym zakresie jest prowadzone na platformie internetowej. Termin składanie ofert upływa 29.04.2022 r. o godz. 09:00.

Źródło: Powiat Olsztyński

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu