W Olsztynie powstanie kolejny pumptrack

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Trasa powstanie na terenie zrewitalizowanej Górki Jasia. Obecnie trwa przygotowywanie dokumentacji wykonawczej.

„Pumptrack” to specjalnie przygotowany tor, idealne połączenie bezpiecznej zabawy na rowerze i wszechstronnego treningu.

W Olsztynie pumptrack, zwany także rowerowym placem zabaw, działa przy ul. Grunwaldzkiej. Asfaltowy, pofalowany teren, po którym można się poruszać bez potrzeby pedałowania cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Teraz kolejny taki obiekt powstanie na terenie os. Podleśna.

– Już podpisaliśmy umowę na realizację zadania – informuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Jednym z obowiązków zwycięzcy przetargu jest przygotowanie dokumentacji wykonawczej na podstawie przedstawionej koncepcji. Prace są właśnie na tym etapie, wkrótce powinniśmy poznać szczegółowy kształt, wygląd i technologię wykonania pumptracka.

Tor na terenie Górki Jasia nie ma być zamknięta pętlą – jazda będzie możliwa po nawierzchni w różnych kierunkach. Zaprojektowane przeszkody mają mieć wysokość od 40 do 120 cm, powinny być urozmaicone, nie ograniczające się jedynie do standardowych garbów i zakrętów.

Inwestycja ma wartość nieco ponad 430 tys. złotych. Inwestycja ma zostać zrealizowana w tym roku.

Wszyscy, którzy chcieliby spróbować jazdy po pumptracku, mogą wziąć udział w akcji „Olsztyn. Aktywnie!”. Zajęcia – bez względu na wiek, poziom umiejętności, posiadany sprzęt – wznowione zostaną na początku września. [harmonogram]

Poza pumprtackiem na Górce Jasia ma powstać także plac zabaw. Jego wykonawca może być wybrany jeszcze w tym tygodniu. Natomiast w przypadku planowanej siłowni – wkrótce zostanie rozpisany kolejny przetarg na jego wykonawcę. Górka Jasia doczeka się także monitoringu.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu