W Olsztynie powstał nowy mural

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UM Olsztyna

Ma blisko 130 metrów kwadratowych, a przy malowaniu go wykorzystano 180 odcieni niemal wszystkich kolorów. Mowa o nowym muralu, który powstał dzięki Olsztyńskiemu Budżetowi Obywatelskiemu „Mazurski Dziedziniec”.

– Pracowaliśmy po 11 godzin dziennie, pogoda nam dopisała więc w pięć dni udało nam się namalować mural, który zaprojektowaliśmy zgodnie z zadaną tematyką  – mówi Dominik Rutkowski z KolorArt – choć nie obyło się bez niespodzianek, bo wjazd na podwórko, na którym wykonywaliśmy mural wiedzie przez niezwykle wąskie przejście pomiędzy budynkami, przez co nie dało się tam przetransportować rusztowania i musieliśmy wszystko przenosić ręcznie. Dodatkowo pod muralem znajduje się box śmietnikowy i musieliśmy trochę kombinować z rozstawieniem ruszowania, ale – jak widać – wszystko da się zrobić.

Do wykonania tego niezwykłego dzieła sztuki artyści użyli specjalnych sprayów i emulsji fasadowych.

– Mamy już sprawdzone produkty, które dają gwarancję, że przez 5 lat kolor muralu nie wyblaknie. I oczywiście pod spodem zawsze dajemy podkład, dzięki czemu prędzej odpadnie tynk niż nasz rysunek zmieni kolor – dodaje Rutkowski.

Mural jest jednym z elementów projektu numer 66. ubiegłorocznego Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Jego elementem jest też wymiana nawierzchni na całej powierzchni podwórka, zgodnie z ideą miasta gąbki. Teren zrewitalizowany w taki sposób pozwala na retencję wody i zapobiega zalaniom przy intensywnych opadach.

Powstanie muralu jest współfinansowane dzięki wsparciu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego w konkursie „Łączy nas turystyka” w 2022 roku.

Źródło: UM Olsztyna

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu