Ciekawostki

W Olsztynie pojawił się lotniskomat

W Olsztynie przy skrzyżowaniu ulic Ratuszowej i 1 Maja stanął lotniskomat. Urządzenie służy do nadawania przesyłek podobnie jak w przypadku Paczkomatów, jednak w tym przypadku są to przesyłki lotnicze.

Lotniskomaty PostInAir to nowa usługa od LOT Cargo i Polskiej Grupy Pocztowej, która daje możliwość łatwego i szybkiego nadawania przesyłek lotniczych. Jak informuje LOT czas dostarczenia przesyłki np. z Krakowa do Gdańska ma wynosić 4 godziny. Urządzenia mogą również służyć do przechowania bagażu lub jako skrytka depozytowa.

Na etapie podróży, przesyłkę chronią międzynarodowe standardy lotnicze IATA. Ponadto, cały system i terminal pocztowy będą dostępne dla użytkowników przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Dodatkowo specjalna usługa monitoringu pozwoli na kontrolowanie wszystkich procedur oraz na śledzenie drogi przesyłki przez Internet – czytamy na stronie postinair.pl.

Usługa PostInAir planowo realizowana jest na terenie największych portów lotniczych w kraju oraz w obrębie pobliskich aglomeracji miejskich, a w późniejszym etapie również za granicą.

Pierwszy lotniskomat stanął w lipcu 2015 roku przed siedzibą PLL LOT w Warszawie. Kolejne maszyny mają pojawić się na wszystkich lotniskach w Polsce oraz w 100 kluczowych lokalizacjach w największych polskich miastach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*