W mieszkaniu uprawiał konopie indyjskie

- Kategoria: Na sygnale
0

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zlikwidowali mieszczącą się w jednym z mieszkań plantację konopi indyjskich. Zabezpieczyli 3 donice z krzakami zakazanej rośliny, blisko 200 gramów suszu oraz specjalny sprzęt służący do uprawy oraz przetwarzania narkotyku. 51-letni mieszkaniec Olsztyna odpowie za uprawę, posiadanie znacznej ilości narkotyków, czerpanie korzyści oraz udzielanie środków odurzających. Może grozić mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta 51-letni mężczyzna uprawia konopie. Nikt z sąsiadów nie podejrzewał nawet, że za ścianą może znajdować się pokaźnych rozmiarów plantacja nielegalnych roślin.

Po wejściu do mieszkania należącego do 51-latka, funkcjonariusze nie wierzyli własnym oczom, gdy w jednym z pokoi znaleźli rozstawione trzy namioty. W jednym znajdowały się trzy donice z nielegalnymi roślinami, które miały prawie metr wysokości. W kolejnym namiocie znajdowały się już ścięte krzaki konopi przygotowane do suszenia. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. trzy krzewy konopi indyjskich, blisko 200 gramów wysuszonego i przygotowanego do handlu narkotyku, woreczki strunowe, namioty, lampy oraz wentylatory.

51-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał cztery zarzuty: uprawy, posiadania znacznej ilości narkotyków, czerpania korzyści majątkowej oraz udzielania środków odurzających. Prokurator zastosował wobec 51-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (rp/in)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu