W Lidzbarku Warmińskim inwestują w nowe miejsca pracy

- Kategoria: Wiadomości
0

Jedna z wiodących w Polsce firm z branży mlecznej zatrudni wkrótce około 70 nowych pracowników. Rozbudowa zakładu w Lidzbarku Warmińskim pochłonie 150 mln zł.

Warmia i Mazury jest w grupie najbardziej perspektywicznych województw pod względem działania specjalnych stref ekonomicznych – mówi Jacek Protas. – Pułap pomocy publicznej dla firm w naszym województwie wynosi od 50 do 70 proc. poniesionych nakładów. To z kolei oznacza, że przy stale poprawiającej się infrastrukturze stajemy się atrakcyjnym miejscem dla przyszłych inwestorów. Myślę, że wpłynie to bardzo korzystnie na powstawanie w regionie nowych, trwałych miejsc pracy.

Inwestycja w Lidzbarku Warmińskim polegała na budowie nowego obiektu – proszkowni serwatki. Inwestycja podzielona zostanie na 2 etapy. Pierwszy etap polega na postawieniu nowego budynku, połączeniu z obecną infrastrukturą zakładu oraz wykonania placów manewrowych i dróg dojazdowych. Natomiast w drugim etapie zamontowane zostaną maszyny do produkcji koncentratu białek serwatkowych WPC oraz linia do produkcji laktozy. Ze względu na wielkość obecnych budynków wymagane jest postawienie nowego obiektu.

Inwestycja umożliwi wzrost zdolności sprzedaży o 107 ton wyrobów gotowych na dobę. Ponadto w wyniku inwestycji spółka wprowadzi nowe produkty w postaci koncentratu białek serwatkowych WPC oraz laktozy. Obecnie WPC produkują tylko dwa zakłady mleczarskie w Polsce.

Termin zakończenia całej inwestycji przewidywany jest na koniec przyszłego roku.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Miasto planuje kupno i montaż kolejnych energooszczędnych opraw LED

Stolica Warmii i Mazur planuje kupno i montaż