„W Dialogu” – nowe narzędzie do konsultacji społecznych

- Kategoria: Wiadomości
0

„Pieszy w mieście” czyli ocena komfortu i bezpieczeństwa poruszania się po Olsztynie to pierwsze konsultacje, które zostaną zebrane w ramach testowanej przez olsztyński urząd miasta platformy konsultacjnej „W Dialogu”.

Projekt „W Dialogu” został przygotowany przez konsorcjum w składzie: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Związek Miast Polskich, Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych, Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania oraz Studio Promocji MIT. To zbiór narzędzi internetowych, które mają wspierać dobre planowanie i przejrzystość procesu konsultacji społecznych.

Zanim rozpoczniemy testowanie platformy, zapraszamy do komentowania materiałów, które tam zamieściliśmy – zachęca Aneta Szpaderska, dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego- zależy nam na Państwa wsparciu i dostępności informacji, aby żaden mieszkaniec nie czuł się wykluczony z możliwości wniesienia wkładu do mających się odbyć dyskusji.

Aby skomentować materiały, należy:

  1. Zarejestrować się na platformie internetowej „W Dialogu”, testo.dialog.ii.pw.edu.pl/citizen,
  2. Dołączyć do komentowania materiałów.

Aby dowiedzieć się, jak działa platforma można skorzystać z krótkich filmów instruktażowych. Linki do nich są dostępne po wejściu na panel mieszkańca. Pierwsza runda komentowania materiałów zakończy się 8 maja ale termin ten może zostać wydłużony jeżeli mieszkańcy zgłoszą takie zapotrzebowanie.

W przypadku pytań technicznych dotyczących platformy pytania można kierować do zespołu „W Dialogu” na adres email: wdialogu@uw.edu.pl.

Ostateczne terminy dyskusji zostaną podane po przygotowaniu ostatecznej wersji materiałów informacyjnych. Więcej o projekcie na www.wdialogu.uw.edu.pl

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Biedronka otwiera w Stawigudzie najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne

Od 27 września system logistyczny Biedronki ma już