VW Crafter dla olsztyńskiej drogówki, czyli stacja kontroli pojazdów na kółkach

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. KMP Olsztyn

Nowy radiowóz trafił dziś do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Będzie on wykorzystywany przede wszystkim do przeprowadzania kontroli stanu technicznego pojazdów osobowych, ciężarowych i autobusów. VW Crafter czyli pojazd Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii wyposażony jest m.in. w komputery, czytniki za pomocą których będzie można sprawdzić czas pracy kierowców, miernik dźwięku a także analizatory zadymienia i spalin. Zakup był współfinansowany przez KGP i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Policjanci z olsztyńskiej drogówki otrzymali dziś nowe narzędzie do pracy. Jest to radiowóz przeznaczony do kontroli stanu technicznego pojazdów osobowych, ciężarowych i autobusów.

Jak mówi Naczelnik RD KMP Olsztyn podkom. Sebastian Nowak – pojazd ETDiE wyjedzie na nasze drogi już za kilka dni. Będzie crafter1on niezwykle przydatny podczas kontroli autokarów przewożących dzieci na zorganizowany wypoczynek.

Radiowóz oprócz standardowego wyposażenia posiada także dwa komputery, czytniki za pomocą których będzie można sprawdzić czas pracy kierowców, miernik dźwięku, przyrząd do pomiaru przepuszczalności światła w szybach, jak również analizatory zadymienia i spalin.

Nowy Crafter napędzany jest 2 litrowym silnikiem diesla o mocy 150 Km. Nie to jednak jest najważniejsze, ponieważ nie jest to auto pościgowe. Nowy policyjny radiowóz to tak naprawdę stacja kontroli pojazdów na kółkach.

Zakup był możliwy dzięki funduszom pochodzącym z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: KMP Olsztyn (mp)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Ponad 180 mln zł dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

Dziś (03.10) w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja