VIII Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach

Po 7 latach przerwy do kalendarza największych imprez w regionie wraca Rodzinny Piknik Lotniczy „Pod Niebem Świętej Warmii” na lądowisku w Gryźlinach. Organizatorami wydarzenia są: Fotowoltaika Gryźliny, Powiat Olsztyński i Gmina Stawiguda.

Podniebna impreza, która po Grunwaldzie była w latach 2007-2014, jednym z największych wydarzeń plenerowych w regionie Warmii i Mazur, gromadziła od tysiące widzów z całej Polski.
VIII Rodzinny Piknik Lotniczy „Pod Niebem Świętej Warmii” w Gryźlinach odbędzie się w niedzielę 10 lipca 2022 roku i zapowiada się niezwykle ciekawie. Atrakcją dla publiczności i całej branży lotniczej będzie występ znanego litewskiego mistrza świata Jurgisa Kairisa, czy utytułowanego polskiego akrobaty Artura Kielaka. Uwagę widzów powinien także przykuć pokaz dynamiczny śmigłowca Bolkow wykonany przez młodą i utalentowaną pilotkę Marię Muś.
Organizatorzy czynią też starania o udział statków powietrznych będących na wyposażeniu Polskiej Armii, a także o pokazy odrzutowca TS-11 ISKRA, czyli pierwszej polskiej konstrukcji lotniczej napędzanej silnikiem odrzutowym. Inne atrakcje lotnicze i pozalotnicze to:
– samoloty zabytkowe i historyczne,
– zrzut „bomby wodnej” samolotem Dromader,
– udział Marcina Szymborskiego (śmigłowiec Robinson 44) wraz ze Śmigłowcową Kadrą Polski,
– pokaz wiatrakowców,
– pokaz spadachroniarzy,
– liczne samoloty ultralekkie,
– akrobacje szybowcowe – Ireneusz Przybyła,
– stoiska pokazowe wyposażenia i sprzętu wojskowego (16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana i 4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej),
– stoiska RCKiK oraz NFZ Olsztyn,
– powiatowa scena talentów,
– koncert zespołów Wodny Patrol i Bartka Zdanowicza z zespołem,
– park zabaw i rozrywki,
– stoiska z rękodziełem, akcesoriami lotniczymi i inne.
BILETY: 20 zł (dzieci do 12 r.ż. bezpłatnie), 30 zł – bilet rodzinny (max 2 dorosłych + dzieci) tobilet.pl/viii-rodzinny-piknik-lotniczy-pod-niebem-swietej-warmii.html

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Sinice zniknęły. Kąpieliska w CRS Ukiel ponownie otwarte

Woda w jeziorze Ukiel w Olsztynie jest już