VIII Forum Drogowe oraz Piknik edukacyjny LOVE ROWER

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie oraz Polski Kongres Drogowy w tym roku po raz ósmy organizuje Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe. Konferencja odbędzie się w dniach 19-20 września 2022 r. w hotelu Zamek Lidzbark Warmiński. Natomiast dzień wcześniej (18.09), w Parku Centralnym w Olsztynie, odbędzie się piknik edukacyjny dla dzieci i młodzieży pod hasłem LOVE ROWER.

Piknik będzie łączył w sobie promocję budowy dróg rowerowych w całym województwie oraz zasad bezpiecznego poruszania urządzeniami transportu osobistego (zwłaszcza rowerem).

Wydarzenie to zorganizowane w zeszłym roku pod hasłem Love Rower spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem i opiniami. Przyjęta formuła sprawdziła się świetnie i jako organizatorzy – ZDW Olsztyn i Polski Kongres Drogowy – chcemy powtórzyć ją w roku bieżącym.

Tematem tegorocznego wydarzenia będzie infrastruktura drogowa i transport drogowy w obecnej sytuacji. Pierwsza sesja poświęcona będzie gospodarce obiegu zamkniętego-materiały odpadowe i z recyklingu, następnie będziemy rozmawiać o alternatywach dla transportu samochodowego. Województwo Warmińsko-Mazurskie jest liderem w tworzeniu infrastruktury drogowej przeznaczonej dla rowerów jako alternatywnej niskoemisyjnej i atrakcyjnej formy transportu. Kolejna sesja przybliży nam zagadnienia innowacji drogowych, zwłaszcza w zakresie nawierzchni. Ostatnia sesja konferencji poświęcona będzie aktualnym problemom transportu drogowego.

Konferencja jest kierowana do zarządców dróg na każdym poziomie, przedstawicieli firm oraz świata nauki.

Konferencja objęta jest Patronatem Honorowym Ministra Infrastruktury, Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Prezydenta Olsztyna.

 

Piknik edukacyjny (18.09.2022 r.) od godziny 13.00 do 17.00 w Parku Centralnym w Olsztynie

Celem pikniku edukacyjnego jest propagowanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego i rowerowego, zachowań proekologicznych oraz zastępowanie pojazdów silnikowych rowerem jako zdrowszej alternatywy dla transportu na co dzień. Adresatami imprezy są mieszkańcy Olsztyna i wszyscy przybyli goście. Nacisk położony będzie jednak na dzieci i młodzież.

18 września 2022 r. zamienimy obszar olsztyńskiego Parku Centralnego w miniaturę województwa warmińsko-mazurskiego, rozmieścimy stanowiska symbolizujące miasta powiatowe, zachowując układ geograficzny. Na każdym stoisku (mieście) zostaną przygotowane zadania/wyzwania dla dzieci (plastyczne, sportowe, związane ze zdobyciem umiejętności czy atrakcjami danego miasta czy powiatu).

Zadaniem dzieci będzie przejazd rowerem po całym województwie (parku) i odwiedzenie każdego miasta oraz zaliczenie wszystkich zadań, co będzie honorowane upominkiem. Nagrodą główną w grze terenowej będą 2 rowery. Całości będą towarzyszyły występy artystyczne, muzyka, kolory i odblaski.

 

Zabawa będzie doskonałą okazją do zaprezentowania mieszkańcom Olsztyna walorów miast województwa warmińsko – mazurskiego i okolic, regionalnych atrakcji lub produktów oraz przypomnienia o konieczności dbania o bezpieczeństwo.

Na scenie ustawionej w Parku Centralnym przedstawiony zostanie program artystyczny. Będą to występy zespołów muzycznych, pokazy przygotowane przez dzieci i młodzież, konkursy i gry przygotowywane przez organizatorów.

Organizatorami wydarzenia są: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie oraz Polski Kongres Drogowy. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Ministra Infrastruktury, Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Prezydenta Miasta Olsztyna.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po