Uwaga na trudne warunki na drogach

- Kategoria: Wiadomości
0

Tylko w ciągu jednej doby policjanci byli wzywani do 25 kolizji na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy powinni zwrócić uwagę, że opady śniegu oraz niskie temperatury powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska.

W środę (18.01.2023) rano oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK 16 w rejonie skrzyżowania z miejscowością Łęgajny. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 33-letni kierujący dostawczym busem skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w osobowego peugeota. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Ostatecznie sprawca kolizji został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Na jego konto wpłynie także 10 punktów karnych.

Tego samego dnia doszło do kolejnego zdarzenia drogowego na DK 16, tym razem w pobliżu m. Rapaty. Jego prawdopodobną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. 27-letnia kierująca osobowym daewoo na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na pobocze, gdzie ostatecznie doszło do dachowania auta. Nikt nie trafił do szpitala. 27-latka za spowodowanie zdarzenia drogowego została ukarana mandatem.

Opady śniegu i niskie temperatury powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska, maleje przyczepność pojazdu, a tym samym znacznie wydłuża się jego droga hamowania. W takiej sytuacji bezwzględnie należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zachować odpowiedni – bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. Należy również pamiętać, że prędkość dopuszczalna w czasie trudnych warunków drogowych nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

źródło: KMP Olsztyn (aj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Będą szybsze i sprawniejsze podróże koleją z Giżycka do Korsz

Będą szybsze i sprawniejsze podróże koleją z Giżycka