
Utrudnienia w ruchu na al. Sybiraków i al. Wojska Polskiego – decydująca faza remontu
Roboty prowadzone na alei Sybiraków i alei Wojska Polskiego wchodzą w kluczowy etap. Na odcinku alei Sybiraków, od skrzyżowania z ulicą Jagiellońską do Wojska Polskiego, oraz na fragmencie alei Wojska Polskiego, od skrzyżowania z aleją Sybiraków do dawnego Szpitala Kolejowego, układana jest nowa nawierzchnia bitumiczna.
W ostatnich dniach wykonano warstwę wiążącą, a pracownicy zajęli się regulacją infrastruktury kanalizacyjnej. Wyrównano studzienki oraz wpusty deszczowe, które odprowadzają wodę z jezdni. Następnym krokiem będzie ułożenie docelowej warstwy ścieralnej, która zapewni gładką i trwałą nawierzchnię.
— W najbliższych dniach kierowcy, na których trasach znajdą się al. Sybiraków i al. Wojska Polskiego, muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Kluczowe prace związane z wymianą nawierzchni zaplanowano tam w najbliższych dniach, czyli od czwartku (16.10) układana jest masa na odcinku al. Wojska Polskiego, w piątek (17.10) prace przeniosą się na al. Sybiraków, a w sobotę (18.10) ponownie wrócą na Wojska Polskiego — mówi Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.
Zakończenie wszystkich prac na tych ulicach zaplanowano do 21 października 2025 roku. Niewielkie wydłużenie terminu wynika z rozszerzenia zakresu robót przy wjazdach do dawnego Szpitala Kolejowego oraz z konieczności ułożenia dodatkowej warstwy wyrównawczej na alei Sybiraków.