Urzędnicy zachęcają do wyrabiania Olsztyńskiej Karty Miejskiej

- Kategoria: Wiadomości
0

W związku z nadchodzącym rokiem szkolnym, a niebawem także rokiem akademickim, urzędnicy zachęcają uczniów i studentów do wyrabiania Olsztyńskiej Karty Miejskiej. Gwarantuje ona wygodę podróżowania – imienna OKM to jedyny dokument jaki trzeba posiadać przy sobie wsiadając do autobusu. OKM to także oszczędność czasu – każdy kolejny bilet miesięczny można kupić przez internet bez stania w kolejce.

Olsztyńska Karta Miejska (OKM) ma format karty płatniczej. Jest to przede wszystkim nowoczesny nośnik biletów elektronicznych, obowiązujących w komunikacji miejskiej w Olsztynie. Karta pozwala na kupowanie biletów pojedynczych, biletów wieloprzejazdowych, a także biletów sieciowych. Ale nie tylko. Wystarczy spersonalizować kartę, by móc korzystać z dodatkowych usług.

Wyrobienie karty jest proste. Wniosek ze zdjęciem i kopiami dokumentów potwierdzających zniżkę (legitymacja szkolna, legitymacja studencka, dokumenty potwierdzające uprawnienia emeryckie i rentowe) można złożyć we wszystkich POK-ach ZDZiT lub drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej dedykowanej Olsztyńskiej Karcie Miejskiej pod adresem www.kartamiejska.olsztyn.eu.Na internetową stronę OKM można też „trafić” za pośrednictwem portalu Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, wystarczy kliknąć ikonkę OKM (po lewej stronie witryny www.zdzit.olsztyn.eu) lub przycisk „karta miejska” → „portal OKM” (menu w górnej części strony ZDZiT).

Zalety wynikające z korzystania z OKM:

  • to jedyny dokument jaki należy posiadać przy sobie wsiadając do autobusu
  • podczas kontroli biletów w pojeździe wystarczy okazać OKM, okazywanie legitymacji szkolnej i studenckiej już nie będzie konieczne
  • w przypadku zgubienia OKM istnieje możliwość odzyskania już wykupionego biletu miesięcznego (wystarczy zwrócić się w tej sprawie do któregoś z Punktów Obsługi Klienta ZDZiT)
  • nie stoimy w kolejkach – kupienie biletu sieciowego lub doładowywanie tzw. elektronicznej portmonetki można zrealizować przez internet.
Źródło: ZDZiT Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W rezerwacie Kwiecewo znaleziono śnięte ryby

Polski Związek Wędkarski z Olsztyna poinformował w swoich