Uprawiał konopie indyjskie na nieużytkach rolnych

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KWP Olsztyn

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który na terenie nieużytków rolnych uprawiał konopie indyjskie. Zabezpieczono łącznie 24 krzaki nielegalnych roślin. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni wykonujący zadania związane z ujawnianiem i zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali wczoraj 30-latka, który uprawiał konopie indyjskie. Mężczyzna zasadził nielegalne rośliny kilkanaście kilometrów za Ełkiem na dwóch plantacjach znajdujących się w bliskiej odległości od siebie. Konopie rosły na nieużytkach rolnych w trudno dostępnym miejscu. Kryminalni zabezpieczyli do dalszych badań laboratoryjnych łącznie 24 krzaki o wysokości od 60 cm do 3 m.

Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do uprawy zabronionych roślin. Powiedział policjantom, że uprawiał je na własne potrzeby. Teraz zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (ak/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne