Ukradli 10 litrów lodów, a 25 litrów rozmrozili. Kryminalni zatrzymali podejrzanych

- Kategoria: Na sygnale
0

Policjanci z Pasłęka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież kuwet z lodami o pojemności 10 litrów. Straty jakich dokonali były dużo większe. Sprawcy pozostawili otwartą chłodnię przez co właściciel lodziarni stracił dodatkowo 25 litrów tych smakołyków o łącznej wartości 2 tys. zł. Podejrzani przyznali się. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzież miała miejsce z 9 na 10 maja br. przy ul. Jagiełły w Pasłęku. Tam sprawcy okradli samochód-chłodnię, z którego zabrali dwie kuwety z lodami o wartości 600 zł. Podczas oględzin okazało się, że straty są dużo większe. Sprawcy pozostawili otwartą chłodnię przez co rozmroziło się jeszcze 25 litrów lodów. Straty jakich dokonali to w sumie 2600 zł. Podejrzani zostali zatrzymani przez kryminalnych z Pasłęka. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów kradzieży. Obydwaj przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Większość skradzionych smakołyków zjedli. Pozostałe lody porzucili w krzakach.

Policjanci odnaleźli skradzione pojemniki i oddali je właścicielowi. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, wcześniej byli oni notowani, między innymi za kradzieże sklepowe.

Źródło: KWP Olsztyn (js/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zakładanie ogrodów Warszawa

Kompleksowe Zakładanie Ogrodów w Warszawie: Tworzenie Przestrzeni Pięknych