Ukradła karty bankomatowe współpracownikom – dokonała nimi 27 płatności na ponad tysiąc zł

- Kategoria: Na sygnale
0

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 24-letnią kobietę, która przyznała się do kradzieży dwóch kart bankomatowych, za pomocą których w przeciągu kilku dni dokonała 27 płatności zbliżeniowych, narażając pokrzywdzonych na straty w kwocie ponad tysiąca złotych. 24-latka usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem, za który zgodnie z kodeksem karnym grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu w wyniku prowadzonego dochodzenia w sprawie kradzieży kart bankomatowych i włamaniu na konta dotarli do osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo. Działania policyjne zakończyły się ustaleniem, zatrzymaniem i przedstawieniem zarzutów 24-letniej kobiecie, która w konsekwencji złożyła obszerne wyjaśnienia i przyznała się do zarzucanego jej czynu.

Jak ustalili prowadzący dochodzenie policjanci, 24-latka zatrudniona w dwóch miejscach podczas nieobecności współpracowników wyciągnęła z kieszeni kurtki oraz torebki pozostawionej w szatni karty bankomatowe. Jak sama przyznała, w chwili, gdy pierwsza płatność zbliżeniowa okazała się skuteczna, „nieznana siła” nakazywała jej, aby dokonała kolejnej transakcji. Działając w ten sposób, kobieta płaciła cudzymi kartami za drobne zakupy artykułów spożywczych czy kosmetyków oraz za liczne przejazdy taksówkami. Działając w ten sposób, dokonała dokładnie 27 transakcji, uszczuplając budżet pokrzywdzonych o kwotę ponad tysiąca złotych.

Zgodnie z kodeksem karnym 24-latka usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznała. Może jej teraz grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (rp/kh)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Od nowego roku zmiany w podatkach od nieruchomości

Nowe stawki podatku od nieruchomości na 2022 rok