Ukradł samochód w Lidzbarku Warmińskim. Został zatrzymany przez policjantów z bartoszyckiej drogówki

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Zatrzymanie mężczyzny, który ukradł samochód spod jednego ze sklepów w Lidzbarku Warmińskim było możliwe dzięki sprawnemu działaniu policjantów z obu powiatów: lidzbarskiego i bartoszyckiego. Szybko przekazana informacja z opisem samochodu, która błyskawicznie trafiła do policjantów pełniących służbę na drodze, doprowadziła do zatrzymania i odzyskania skradzionego auta. Zatrzymany 25-latek z Olsztyna był pijany, uciekał przed policjantami i nie chciał podać swoich danych osobowych. Okazało się, że dzień wcześniej lidzbarscy policjanci zatrzymali go z narkotykami. Teraz odpowie przed sądem za szereg popełnionych przestępstw.

W środę (09.02.2022r.) młody mężczyzna ukradł VW Caddy spod sklepu w Lidzbarku Warmińskim i uciekł w kierunku Bartoszyc. Informację o zdarzeniu otrzymał dyżurny z bartoszyckiej jednostki, który następnie poinformował o kradzieży policjantów z drogówki. Ci kontrolowali trasę Bartoszyce – Osieka i chwilę po zgłoszeniu mijali się z opisanym autem, zawrócili, włączyli światła błyskowe i sygnały dźwiękowe i ruszyli w pościg. Mężczyzna uciekał w kierunku Biskupca, jednak w pewnym momencie zdecydował się skręcić w drogę gruntową i tam został zatrzymany. VW Caddy, po wykonaniu jego oględzin, został przekazany właścicielowi. Zatrzymany mężczyzna początkowo nie chciał podać swoich danych osobowych, a nawet podał dane fałszywe, dopiero po pewnym czasie zdecydował się ujawnić swoją tożsamość. 25–letni mieszkaniec Olsztyna był po alkoholu, w jego organizmie było 0,56 promila.

Jak się szybko okazało to nie pierwszy jego konflikt z prawem. Dzień wcześniej lidzbarscy policjanci zatrzymali go z narkotykami.

Teraz 25–latka czeka odpowiedzialność za posiadanie narkotyków, kradzież samochodu, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i wprowadzenie policjantów w błąd, co do swojej tożsamości.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po