Piłka nożnaSport

Udany początek rundy wiosennej dla Stomilu Olsztyn

W pierwszym wiosennym meczu I Ligi Stomil Olsztyn zmierzył się na własnym boisku z Bytovią Bytów.

Piłkarze Bytovii Bytów pod wodzą byłego trenera reprezentacji Polski Pawła Janasa, pewnie rozpoczęli spotkanie. Już w 24 minucie byli bliscy objęcia prowadzenia, gdy po strzale głową jednego z zawodników z Bytowa piłka uderzyła w poprzeczkę olsztyńskiej bramki. Dwie minuty później dobrą akcję przeprowadził Stomil. Janusz Bucholc dokładnie dograł do Wołodymyra Kowala, który pokonał bramkarza gości, „wpychając” piłkę do bramki.

Kolejna bramka dla olsztyńskiego zespołu padła w 44 minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, dobrym uderzeniem wykazał się Łukasz Jegliński, który pokonał bramkarza Bytovii Wojciecha Pawłowskiego. Stomil Olsztyn pierwszą połowę meczu zakończył wynikiem 2:0.

W drugiej połowie spotkanie było wyrównane i rezultat bramkowy już się nie zmienił. Stomil wygrał całe spotkanie 2:0 i tym samym udanie rozpoczął zmagania w wiosennych rozgrywkach na zapleczu ekstraklasy.

Składy drużyn:

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Berezovsky, Czarnecki, Wełna, Szymonowicz, Jegliński, Skoba, Machulenko, Żwir, Koval.

Rezerwowi: Mieczkowski, Mroczkowski, Głowacki Paweł, Głowacki Piotr, Trzeciakiewicz, Jamróz, Łukasik

Bytovia Bytów: Pawłowski – Bajic, Jakóbowski, Jasiński, Jastrzembski, Juraszek, Mąka, Okuno, Socha, Surdykowski, Wróbel.

Rezerwowi: Laskowski, Bąk, Buzała, Mandrysz, Michalski, Szewczyk, Wilczyński