Udany debiut zespołu GO2NFT w RSMP

- Kategoria: Motosport, Sport
0

fot. mat. prasowe

W ostatni weekend (21-22 maja) odbył się Rajd Podlaski, który stanowił drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Podczas tej imprezy w cyklu zadebiutował nowy zespół rajdowy – GO2NFT – z Radosławem Typą na czele.

Fani motorsportu w miniony weekend nie mogli narzekać na brak fantastycznych rajdowych emocji. Wzrok polskich oraz łotewskich kibiców rajdów samochodowych skierowany był w kierunku Białegostoku, gdzie odbywał się 41. Rajd Podlaski. Na starcie pojawiło się prawie 90 załóg, w tym czołowi zawodnicy z obu ww. krajów i nie tylko.

Kapryśna pogoda, a także niezwykle trudne trasy wyeliminowały z zawodów wiele doświadczonych załóg. Na mecie rajdu mimo przeciwności pojawił się debiutujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski zespół GO2NFT. Jego reprezentanci – Radosław Typa wraz z pilotem Łukaszem Sitkiem – zakończyli zmagania na 8 lokacie w klasyfikacji generalnej RSMP. Załoga Volkswagena Polo GTI R5 nie kryła radości z osiągniętego wyniku.

Radosław Typa: Spełniliśmy moje ogromne marzenie, jakim było rywalizowanie samochodem klasy R5 na odcinkach specjalnych. Bardzo cieszymy się, że dotarliśmy na metę mimo bardzo trudnych warunków, z jakimi przyszło nam się zmierzyć. Wywalczone 8 miejsce na tak dużą liczbę zgłoszonych załóg, wśród których nie brakowało niezwykle doświadczonych zawodników, daje nam optymistyczne prognozy na kolejne starty. Jestem dumny, że mogę reprezentować z Łukaszem barwy GO2NFT oraz pozostałych partnerów i już nie możemy doczekać się Rajdu Polski, na którym również się pojawimy.

Załoga GO2NFT prezentowała solidne tempo przez cały rajd, regularnie meldując się w czołowej dziesiątce zawodów. Panowie szczególnie zapamiętają OS 2 Niewodnica Nargilewska-Kolonia, na którym wykręcili 3 czas spośród wszystkich załóg zgłoszonych w RSMP.

Ten rezultat tylko pokazuje potencjał, jaki drzemie w szeregach GO2NFT.

Kolejną rundą, na której będziemy mieli przyjemność śledzić poczynania Radosława Typy z Łukaszem Sitkiem w ich Volkswagenie Polo GTI R5, będzie Rajd Polski, który odbędzie się w dniach 10-12 czerwca. Runda ta będzie stanowić również eliminację zaliczaną do cyklu ERC (European Rally Championship).

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

MŚ w Katarze: Polska pokonała Arabię Saudyjską!

Reprezentacja Polski w swoim drugim meczu podczas tegorocznych