Uciekał skuterem przed policją, bo bał się badania alkotestem

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który próbował uciec z miejsca spowodowanej kolizji, swoim skuterem. Mężczyzna przeliczył się jednak z możliwościami dalekowschodniego jednośladu. Jak się okazało, motorowerzysta był pijany.

55-latek odpowie teraz przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej, jazdę pod wpływem alkoholu oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Mężczyzna spowodował kolizję drogową z samochodem porsche na rondzie Brzeska – Browarna w Elblągu.

Policyjny patrol ruchu drogowego dojeżdżając na miejsce widział jak właściciel porsche ogląda uszkodzenia, a sprawca kolizji w tym czasie próbuje uruchomić swój skuter. Chwilę później odjechał stamtąd w kierunku nieczynnego dworca Elbląg – Zdrój. Tam też policjanci zajechali mu drogę i zatrzymali. 55-latek wcześniej nie reagował na policyjne sygnały i starał się przyspieszać skuterem, aby uciec przed patrolem. Później, tłumaczył funkcjonariuszom, że „bał się badania alkotestem” i dlatego uciekał.

Policjanci przełamali jego strach i użyli alkotestu. Wynik tego badania wykazał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz 55-latkowi może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Źródło: KWP Olsztyn (kn/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nieużytkowany Fiat odholowany z ul. Jagiellończyka

Olsztyńscy strażnicy miejscy kontynuują akcję usuwania samochodowych wraków,