Tymczasowy areszt za przestępstwa narkotykowe i nielegalne posiadanie broni

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o handel i posiadanie znacznych ilości substancji zabronionych. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad kilogram narkotyków oraz nielegalną broń i amunicję. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpadli na trop 26-latka z Olsztyna, którego podejrzewali o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę na jednym z olsztyńskich parkingów, a następnie w wynajmowanym przez niego garażu policjanci znaleźli i zabezpieczyli zabronione substancje. Ze wstępnych ustaleń wynika, że funkcjonariusze w trakcie przeszukania zabezpieczyli łącznie blisko 700 gramów marihuany, 300 gramów amfetaminy oraz 20 gramów mefedronu. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Ponadto w trakcie czynności policjanci znaleźli dwie jednostki broni oraz ponad trzysta sztuk amunicji.

26-latek trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili mężczyźnie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, handel środkami zabronionymi oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. W piątek na wniosek śledczych wobec 26-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po