Tymczasowy areszt dla 20-latka za przestępstwa przeciwko mieniu

- Kategoria: Na sygnale
0

Intensywna i skuteczna praca funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie doprowadziła do odzyskania skradzionego auta. 20-latek, który jest podejrzany o kradzież pojazdu, był doskonale znany funkcjonariuszom z wcześniejszych przestępstw o podobnym charakterze. Na wniosek prokuratury 20-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (14.06.2021r.) na terenie Olsztyna. Z policyjnych ustaleń wynika, że 20-latek umówił się na zakup osobowego volkswagena. Właściciel zgodził się na jazdę próbną. Potencjalny kupiec po kilkuset metrach przejażdżki zamiast wrócić do właściciela, odjechał w nieznanym kierunku. O kradzieży zostali powiadomienie olsztyńscy policjanci, którzy szybko ustalili, że mężczyzna może przebywać w jednym z garaży na terenie miasta. We wskazanym miejscu zatrzymali podejrzanego o popełnienie przestępstwa 20-latka, który trafił do policyjnej celi. Właściciel wycenił auto wraz z wyposażeniem na kwotę ponad 3400 złotych. Olsztyńscy policjanci zaledwie dwa dni później odzyskali skradziony pojazd, który odnaleźli na jednej z posesji w gminie Barczewo.

20-latek był doskonale znany olsztyńskim policjantom. Wobec niego toczą się inne postępowania o podobnym charakterze, w tym kradzieże i kradzież z włamaniem do aut i pomieszczeń gospodarczych.

Ponadto mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do dwóch magazynów, skąd zabrał elektronarzędzia, narzędzia, paliwa oraz akumulatory o łącznej wartości ponad 50 tysięcy złotych. Okazało się także, że 20-latek jest odpowiedzialny za kradzież obuwia oraz odzieży z jednego z olsztyńskich sklepów. W tym przypadku wartość strat wyniosła blisko 600 złotych. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za posiadanie środków odurzających. W lutym 2021 roku policjanci przy mężczyźnie znaleźli amfetaminę.

Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie został przesłany do Prokuratury Olsztyn-Północ. Ze względu na nieskuteczność zastosowanych wobec mężczyzny wolnościowych środków zapobiegawczych na wniosek prokuratora wobec 20-latka sąd zastosował środek w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus