Tydzień Seniora w Olsztynie

Tydzień Seniora w Olsztynie

- Kategoria: Wiadomości
0

Najbliższe dni upłyną w stolicy regionu pod znakiem wzmożonej aktywności seniorów. W tym czasie nie zabraknie warsztatów, występów, zajęć sportowych.

Tydzień Seniora jest organizowany przez szereg miejskich jednostek współpracujących z Radą Olsztyńskich Seniorów. Najważniejszym celem jest zaproponowanie osobom w wieku 60+ atrakcyjnej oferty, głównie kulturalnej.

– Będziemy rozmawiać o sztuce, zdrowiu  oraz pasjach życia codziennego – Aleksandra Dobies z Miejska Biblioteka Publiczna. – Poruszymy zagadnienia związane z obsługą komputera i korzystaniem z Internetu. Na uczestników wydarzeń czeka wiele spotkań z ciekawymi ludźmi.

Nordic walking, warsztaty i wykłady poświęcone zdrowiu, spotkania z literaturą i autorami książek – to tylko część przygotowanych atrakcji. Jednym z ważniejszych wydarzeń będą XXV Artystyczne Spotkania Olsztyńskich Ośrodków Wsparcia.

Arenami zbliżającego się Tygodnia Seniorów będą m.in. CRS Ukiel, biblioteka Planeta 11 i Multicentrum oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych. Organizatorami są Przyjaciele Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejska Biblioteka Publiczna, Rada Olsztyńskich Seniorów, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wydarzenie współfinansowane jest przez Samorząd Olsztyna.

Inauguracja odbędzie się w sobotę (19 października) o 11:00 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie przy ul. Kościuszki 39. Tydzień seniora potrwa do 26 października.

Program Tygodnia Seniora

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. 20 nowych przypadków na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (17.09) o 652 nowych