Na sygnale

„Trzeźwy poranek” w gminie Dywity

Wczoraj od wczesnych godzin rannych na terenie gminy Dywity policjanci sprawdzali czy kierowcy jeżdżą zgodnie z obowiązującymi przepisami i nie wsiadają za kierownicę po alkoholu. Efekt to 736 przebadanych i 2 nietrzeźwych kierujących.

Wczoraj (10.02.2020) rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wraz z funkcjonariuszami z Posterunków Policji w Dywitach i Jonkowie przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek” na terenie gminy Dywity. Ich efektem było sprawdzenie stanu trzeźwości 736 kierujących, z czego 2 postanowiło wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Pierwszy z nich, to 48-latek kierujący mercedesem, który miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast w miejscowości Tuławki badanie stanu trzeźwości 44-latka kierującego volkswagenem wykazało 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. Obaj mężczyźni stracili już prawo jazdy. Wkrótce za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Kodeks karny za kierowanie w stanie nietrzeźwości przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*