Trwają prace na Słonecznej Polanie. Olsztyn wzbogaci się o nową infrastrukturę sportowo-rekreacyjną

- Kategoria: Wiadomości
0

Pod koniec sierpnia ub.r. na Słonecznej Polanie nad jeziorem Krzywym rozpoczęły się prace polegające na przebudowie przystani żeglarskiej w ramach projektu: „Kontynuacja budowy całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym w Olsztynie”.

Realizowana przez firmę SKANSKA inwestycja powoli nabiera tempa. Po starym hangarze nie ma już śladu, a w jego miejscu widać już nowo powstający budynek.

Słoneczna Polana aktualnie:

Na Słonecznej Polanie powstanie całoroczny hangar z warsztatem szkutniczym oraz centrum żeglarstwa wodnego i lodowego. Budynki „spięte” będą amfiteatralnym placem, z którego będzie widok na panoramę miasta. Całość zostanie „wtopiona” w otaczający teren, dachy zaprojektowane są jako „dachy zielone” stanowiące naturalne przedłużenie istniejącego wzgórza.

Obiekty wyposażone zostaną w nowoczesne i ekologiczne systemy ogrzewania i wentylacji. W ramach inwestycji przewidziano także budowę przystani wodnej z pomostami na ok. 100 jednostek pływających, całoroczny tor saneczkowy, tor do nart wodnych i boiska sportowe.

Tak ma wyglądać Słoneczna Polana wg. projektu ReStudio:

Projekt: ReStudio

Planowane zakończenie robót to maj 2015 roku. Wartość podpisywanego kontraktu: 26 131 703,44 (brutto).

Finansowanie projektu:
– wartość projektu 35 843 126,21 zł
– wydatki kwalifikowane 29 292 781,84
w tym :
a) wkład własny – 17 101 126,05
b) środki europejskie 12 191 655,79

Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne