Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 36-latka

- Kategoria: Na sygnale
0

Tragicznym finałem zakończyły się poszukiwania zaginionego 36-latka. We wtorek ciało mężczyzny zostało odnalezione w Jeziorze Starodworskim. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności śmierci 36-latka.

W poniedziałek (12.07.2021) olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 36-letniego mężczyzny. Z otrzymanych informacji wynikało, że tego dnia wyszedł on z mieszkania i od tamtego czasu nie nawiązał kontaktu z najbliższymi i nie wrócił do domu. Policjanci natychmiast po przyjęciu zawiadomienia rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie aktualnego miejsca pobytu zaginionego.

We wtorek wieczorem (13.07.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że spacerujące kobiety nad brzegiem Jeziora Starodworskiego zauważyły pozostawioną odzież, osobiste rzeczy, sprzęt wędkarski oraz puste butelki po alkoholu. Świadkowie o zdarzeniu powiadomili straż uniwersytecką. Na miejsce wysłano policyjny patrol. Po wstępnych oględzinach ustalono, iż pozostawione rzeczy należą do zaginionego 36-latka.

Natychmiast rozpoczęto akcję ratowniczą. Do działań zadysponowano policyjne patrole, w tym olsztyńskich poszukiwaczy, psa tropiącego wraz z przewodnikiem oraz strażaków z KM PSP wraz ze specjalistycznym sprzętem. Przeszukano pobliski kompleks leśny. W trakcie działań płetwonurkowie na jeziorze w zaroślach zauważyli dryfujące ciało mężczyzny, które natychmiast wydobyto na brzeg. Po przeprowadzonych oględzinach potwierdzono tożsamość mężczyzny, którym okazał się zaginiony 36-latek.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. W czynnościach osobiście uczestniczył prokurator. Zadaniem policjantów będzie dokładne zbadanie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Funkcjonariusze zweryfikują czy mężczyzna przed wejście do wody pił alkohol.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zakładanie ogrodów Warszawa

Kompleksowe Zakładanie Ogrodów w Warszawie: Tworzenie Przestrzeni Pięknych