Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 24-letniego mieszkańca Olsztyna

- Kategoria: Na sygnale
1

fot. KMP Olsztyn

Policjanci z Olsztyna wyjaśniają okoliczności śmierci 24-letniego mieszkańca Olsztyna, którego ciało wydobyto dzisiaj z Jeziora Kortowskiego. Mężczyzna poszukiwany był od początku listopada, kiedy to wybrał się do lasu i nie wrócił do domu.

Tragicznie zakończyły się trwające od ponad miesiąca poszukiwania 24-letniego Mateusza, który 5 listopada br. wyszedł z domu i nie nawiązywał kontaktu z rodziną. Ciało mężczyzny zostało wydobyte dzisiaj z dna Jeziora Kortowskiego, przez działającą na zlecenie funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie Grupę Specjalną Płetwonurków RP. Sprawdzanie dna jeziora przez członków GSP RP trwało od wczoraj.

W trwającej od początku listopada akcji poszukiwawczej zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów i funkcjonariuszy jednostek ratowniczych. Wykorzystano również psy tropiące i policyjny śmigłowiec. Olsztyńscy funkcjonariusze sprawdzali las miejski, szpitale, dworce a także adresy znajomych. Weryfikowane i sprawdzane były na bieżąco wszystkie informacje na temat zaginionego. Funkcjonariusze w lesie, do którego wybrał się mężczyzna odnaleźli jego szałas oraz rzeczy osobiste.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do prosektorium. Sekcja zwłok wyjaśni co było przyczyną śmierci 24-latka

źródło: KMP Olsztyn

1 Komentarz

  1. O matko,a miałam nadzieję,że się odnajdzie cały i zdrowy.Serdecznie współczuję rodzinie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Złodziej elektrycznej hulajnogi zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu