Tegoroczna Kortowiada wyjątkowo spokojna

- Kategoria: Wiadomości
0

Profesjonalne dowodzenie i zwiększona liczba policyjnych patroli zaangażowanych w zabezpieczenie juwenaliów, przełożyły się na wyjątkowo spokojny przebieg Kortowiady. Policja odnotowała jedynie 27 interwencji dotyczących zakłócania porządku publicznego czy spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Dziękujemy również studentom, gościom oraz organizatorom, za bezpieczny przebieg imprezy.

Już w niedzielę wieczorem podczas podsumowania zabezpieczenia prewencyjnego Kortowiady 2018 było widać, że tegoroczne juwenalia przebiegły wyjątkowo spokojnie. Zgodnie z założeniami profesjonalnie przygotowanego przez olsztyńska policję plan zabezpieczenia tegorocznej imprezy masowej, działania zaangażowana była bardzo duża ilość policyjnych patroli, dowodzona przez doświadczonych funkcjonariuszy. Policjanci w związku z Kortowiadą, interweniowali w miejscach publicznych jedynie 27 razy, czego 6 osób zostało ukaranych mandatami m.in. za picie alkoholu w miejscu publicznym, przechodzenie przez jezdnie na czerwonym świetle czy zaśmiecanie. W trakcie działań funkcjonariusze pouczyli 13 osoby niestosujących się do przepisów ruchu drogowego i przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Pięć osób, które nie były w stanie samodzielnie się poruszać i nie miał kto się nimi zaopiekować, zostały przewiezione do izby wytrzeźwień.

W związku ze zdarzeniami kryminalnymi, policjanci interweniowali 2 razy. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się uczestnik juwenaliów, który mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu, wsiadł za kierownicę i próbując wyjechać z terenu parkingu uderzył w inne zaparkowane auto. Doszło również do innego incydentu, gdzie nietrzeźwy mężczyzna podczas trwania koncertu wszedł na scenę, a następnie naruszył nietykalność cielesna pracownika ochrony, który interweniował w tej sprawie.

W imprezie, przez wszystkie dni brało udział ok 70000 uczestników. Statystyki jasno wskazują, że było to wyjątkowo bezpieczne studenckie święto, za co bardzo dziękujemy wszystkim studentom, przyjezdnym gościom oraz organizatorom !

Źródło: KMP Olsztyn (ik)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zakładanie ogrodów Warszawa

Kompleksowe Zakładanie Ogrodów w Warszawie: Tworzenie Przestrzeni Pięknych