„Targi Chłopskie” w olsztyneckim skansenie

W niedzielę 3 października 2021 roku w Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku odbędą się „Targi chłopskie”. Do olsztyneckiego skansenu przyjedzie kilkudziesięciu wystawców. Nie zabraknie pokazów sztuki i  rzemiosła oraz regionalnych kulinariów.

Na scenie wystąpią: Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy Reszelanie, Zespół Zarażeni Folkiem oraz Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno.

Najmłodsi uczestnicy będą mogli uczestniczyć w animacji dla dzieci przygotowanej przez Hannę Banasiak.

Nie zabraknie również warsztatów: wędrowny drukarz, drewniane bączki, zwierzęta i ludziki z liści i kasztanów; pokazów – strzyżenia owiec (godz. 12.00 i 14.00), kiszenia kapusty i innych warzyw, kowalstwa i tkactwa oraz pokazów jazdy konnej (godz. 13.00 i 15.00) oraz prelekcji – „Ziemniak na dawnej Warmii i Mazurach” oraz „Jesienne prace w ogrodzie”.

Organizatorzy zaplanowali również wspólne pieczenie ziemniaków w ognisku.

Początek niedzielnego wydarzenia o godz. 10 (uroczyste otwarcie o godz. 11), natomiast zakończenie o godz. 16.

Wydarzenie jest płatne – według cennika skansenu w Olsztynku.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.muzeumolsztynek.pl 

Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku jest instytucją samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Od nowego roku zmiany w podatkach od nieruchomości

Nowe stawki podatku od nieruchomości na 2022 rok