Wykład pt. „Tajemnice Domu Mendelsohna”

- Kategoria: Ciekawostki
0

W  ramach obchodów 60. rocznicy śmierci Ericha Mendelsohna Stowarzyszenie i Fundacja BORUSSIA wspólnie z partnerami organizuje cykl ciekawych przedsięwzięć. Jutro 17 września konserwator dzieł sztuki Julii Martino wygłosi wykład zatytułowany „”Tajemnice Domu Mendelsohna””, którego będzie można wysłuchać w Domu Mendelssohna o godz. 17:00.
„Olsztyn – miasto architekta Ericha Mendelsohna” to spotkanie organizowane przez Fundację wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich (Oddział w Olsztynie) i Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Olsztynie. 20 września o godz. 17:00 zaprezentowane zostaną funkcje, jakie pełni współczesne miasto oraz kierunki rozwoju urbanistycznego Olsztyna, a obecni będą mogli wziąć udział w dyskusji na temat rozwoju stolicy regionu. Spotkanie odbędzie się w auli Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Olsztynie (ul. Mickiewicza 6).

Ponadto, w ramach cyklu „Miasto – Mozaika” odbędzie się rowerowa gra miejska na orientację, na trasie której pojawią się miejsca związane z postacią Ericha Mendelsohna. Zabawę zorganizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem „Młyn”. Gra rozpocznie się w sobotę 21 września o godz. 15:30.

Źródło: UM Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się