Święto jabłka. Od Cezanne’a do nieużytków sztuki

- Kategoria: Galerie sztuki, Kultura
0

Jabłko pojawia się w kulturze i sztuce niemal od początku jej istnienia, jest symbolem, ale i po prostu smakowitym uroczym i dekoracyjnym elementem martwych natur. Jest także popularnym motywem w sztuce współczesnej. Najsławniejsze chyba martwe natury z jabłkami malował Paul Cezanne i właśnie jego obrazy posłużą nam za inspirację już w czwartek 21-go sierpnia.

Zapraszamy wszystkich ogrodników, stałych i nowych sympatyków projektu „Nieużytki Sztuki”, a także tych po prostu zainteresowanych sztuką na nasz jabłkowy plener, podczas którego spróbujemy swoich sił w portretowaniu jabłek, porozmawiamy o sztuce i najzwyczajniej w świecie po raz kolejny spędzimy miło czas w przygaleryjnym ogrodzie.

Ze swojej strony zapewniamy pewną ilość przyborów artystycznych i dużą ilość jabłek, zachęcamy jednak do zabrania potraw z dodatkiem jabłek, a także farb, pędzli, ołówków, szkicowników i wszystkiego co może się przydać do stworzenia szkicowych obrazów z jabłkami, zabawnych portretów jabłek, czy poważnych martwych natur. W trakcie pleneru tworzyć będziemy także wystawę powstałych prac, które zaprezentowane zostaną na ścianie lub płocie ogrodu.

Koordynatorka: Natalia Tejs

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po