Świece sojowe – ekologia zamknięta w świeczce!

- Kategoria: Polecane artykuły
0

Świece sojowe są świetną alternatywą dla tradycyjnych świec. Palą się czyściej, trwają dłużej i są zdrowsze dla Ciebie i Twojego domu. Świece sojowe są również znacznie bardziej przystępne cenowo niż inne rodzaje świec, co czyni je doskonałym wyborem dla każdego domowego budżetu. A zatem jeśli kochasz świece zapachowe, to koniecznie przeczytaj ten tekst.

Świece sojowe przyjazne dla środowiska

Wosk sojowy jest  całkowicie biodegradowalny. Oznacza to, że po spaleniu świeca może zostać wyrzucona do śmieci lub poddana recyklingowi i ponownie użyta. Podczas gdy wiele innych rodzajów świec jest wykonanych z parafiny, które zawierają substancje chemiczne, które szkodzą środowisku i powodują zanieczyszczenia podczas spalania (a nawet mogą powodować raka), świece sojowe są bezpieczne, nawet jeśli używasz ich bardzo często.
Wosk sojowy spala się wolniej niż tradycyjne parafiny, co oznacza, że działają świece sojowe palą się zdecydowanie dłużej… Dłuższa żywotność sprawia, że są idealne, jeśli dbasz o ochrony środowiska, ponieważ mniej odpadów powstaje podczas procesu produkcji, jak również utylizacji po użyciu — co zmniejsza koszty związane z recyklingiem materiałów pozostałych po całkowitym  wypaleniu świeczki.

Są przystępne dla przeciętnego konsumenta

Świece sojowe to najbardziej przystępna opcja dla tych, którzy chcą całkowicie zrezygnować z tradycyjnych świec parafinowych. Są one wykonane z soi, która jest zasobem odnawialnym, a ich cena nie musi być zawyżona przez koszt paliw kopalnych, czyli ropy naftowej.

Tradycyjne świece parafinowe zrobione są z przetworzonej ropy naftowej. Ich ładny zapach to zasługa przede wszystkim sztucznych dodatków zapachowy. Skład świec sojowych jest bardzo prosty. Zrobione są z wosku sojowego, knota i  naturalnych olejków zapachowych czy eterycznych. A zatem ich zapach jest intensywny, a przy tym trwały. Sojowe świece doskonale sprawdzą, gdy chcemy zastosować aromaterapię. Świeca o zapachu lawendy pomoże nam się zrelaksować i odstresować. Natomiast cytrusowe aromaty pobudzą nas do działania. Świeczki o zapachu róży i paczuli pozwolą wprowadzić romantyczny  nastrój do każdej sypialni.

Kilka słów podsumowania

Świece sojowe są świetną alternatywą dla tradycyjnych świec. Wytwarzają również mniej odpadów, ponieważ w procesie ich produkcji nie ma tak wiele substancji łatwopalnych. Z roku na ro świece sojowe stają coraz bardziej popularne. Na sklepowych półkach znajdziemy mnóstwo różnych opcji do wyboru. Dzięki temu każdy może znaleźć zapach dla siebie…

Artykuł sponsorowany

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się