SWAO Zatorze wyróżnione podczas gali akcji „Masz Głos Masz Wybór”

- Kategoria: Wiadomości
0

Grupa Inicjatywna SWAO Zatorze, podczas uroczystej gali akcji Masz Głos Masz Wybór, która odbyła się 1 marca 2013 roku w Pałacu Prezydenckim, otrzymała wyróżnienie za swoje działania w ramach zadania Wspólna Przestrzeń.

Przypomnijmy, że akcja Masz Głos, Masz Wybór to jedyna ogólnopolska akcja angażująca obywateli i władze samorządowe do dialogu i współpracy. Została zainaugurowana przez Fundację Batorego w 2002 roku i do tej pory objęła swoim działaniem 600 gmin w całej Polsce. Od dwóch lat w ramach podsumowania, najbardziej skutecznym uczestnikom działań przyznawana jest nagroda Super Samorząd. W tym roku podsumowanie akcji i wręczenie nagród miało miejsce 1 marca 2013 roku w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego. Oprócz nagród Super Samorząd organizatorzy przyznali tym razem także wyróżnienia. Jedno z nich otrzymała Grupa Inicjatywna SWAO Zatorze.

SWAO Zatorze w 2012r. zgłosiło swój akces do zadania Wspólna Przestrzeń. W jego ramach przeprowadziło badanie opinii mieszkańców i debatę na temat zagospodarowania Placu Xawerego Dunikowskiego. Prezydent Piotr Grzymowicz zapowiedział, że wyniki badań zostaną uwzględnione w warunkach konkursu architektonicznego, który powinien zostać ogłoszony już w najbliższych dniach.

– Jest nam niezmiernie miło, iż nasze zaangażowanie i działania zostały wyróżnione, mówi Jarosław Skórski z Grupy Inicjatywnej SWAO Zatorze. To wyróżnienie pokazuje, że dialog społeczeństwa z władzami samorządowymi, pomimo dużych trudności, jest możliwy. Wszyscy uczymy się trudnej sztuki komunikacji i współpracy. Biorąc pod uwagę znaczne postępy, mam nadzieję, że w tegorocznej edycji akcji Masz Głos Masz Wybór uda nam się współdziałać jeszcze skuteczniej i zawalczyć o laur Super Samorząd 2013 – dodaje.

Warto dodać, że laureatami nagrody Super Samorząd 2012, przyznanej pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, zostały w tym roku Młodzieżowa Rada Miejska i władze samorządowe Olsztynka.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

MŚ w Katarze: Polska pokonała Arabię Saudyjską!

Reprezentacja Polski w swoim drugim meczu podczas tegorocznych