Sukces siatkarzy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Niemczech

- Kategoria: Siatkówka, Sport
0

Gdzie tym razem wylądowali, pokazując światu swoją wielką pasję, nasi dzielni, młodzi siatkarze? Musieli przejechać ponad 1200 kilometrów i zameldować się w niemieckim Gelsenkirchen. W mieście tym oraz w miastach ościennych w dniach 2-6 czerwca odbyła się zakrojona na ogromną skalę impreza sportowo – kulturalna „Ruhr Games 2015”.

W imprezie udział wzięło kilka tysięcy sporowców w różnych, czasem dla nas egzotycznych konkurencjach. Reprezentowana tam była siatkówka plażowa, koszykówka, piłka nożna, lekkoatletyka, tenis, judo, pływanie, ale także polo kanu, akrobacje na motocyklach, rowerach i deskorolkach.

Nas oczywiście najbardziej interesowała siatkówka. Zawody odbyły się w Essen nad przepięknym jeziorem Baldeneysee, gdzie na piaszczystej plaży zaskakiwały palmy niczym z tropików.

siatkarze-zso4-1

W rywalizacji szesnastu par wystartowały nasze trzy: Piotr Szostek-Igor Maćkiewicz (2 klasa LO), Mateusz Jaczewski-Mateusz Kurek (1 klasa LO) oraz Sebastian Fiuk-Adam Świdroń (3 klasa Gimnazjum). Najmłodsi w gronie starszych rywalizowali dzielnie i odpadli dopiero na etapie ćwierćfinałów.

siatkarze-zso4-2

Pozostałe dwie pary rywalizowały do końca ostatecznie kończąc zawody po tie break-ach na drugim (Piotr Szostek-Igor Maćkiewicz) i trzecim (Mateusz Jaczewski-Mateusz Kurek) miejscu. Bardzo emocjonujący był finał z niemiecką parą specjalizującą się w grze na plaży. Chłopcy wygrali pierwszego seta oraz prowadzili w końcówce drugiego, niestety zabrakło tzw. „kropki nad i” i przegrali 2:1 po dramatycznej walce.

siatkarze-zso4-3

Wynik naszych trzech par należy uznać za wielki sukces. Godnie zaprezentowali szkołę, miasto oraz kraj w gronie sportowców z wielu krajów Unii Europejskiej i nie tylko. Zdobyli medale: srebrny i brązowy. Gratulujemy sukcesu!

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Złodziej elektrycznej hulajnogi zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu