Wiadomości

Straż Miejska w Olsztynie zaprasza do znakowania rowerów i hulajnóg

Pojazdy zgłoszone do oznakowania będą miały nadany indywidualny numer, który zostanie wprowadzony do rejestru rowerów i hulajnóg oznakowanych w Straży Miejskiej w Olsztynie.

Znakowanie będzie polegało na wygrawerowaniu trwałego, unikatowego numeru przy pomocy urządzenia elektrycznego, tzw. engrawera, oraz umieszczeniu kodu markerem zabezpieczającym UV.

Dzięki temu w przypadku zgubienia lub kradzieży roweru lub hulajnogi istnieje dużo większa szansa na ich odzyskanie. Ponadto na pojazdach umieszczona będzie również naklejka z informacją o tym, że są one oznakowane, co będzie dodatkowym czynnikiem odstraszającym potencjalnego złodzieja.

Znakowanie rowerów i hulajnóg będzie odbywało się podczas imprez o charakterze profilaktycznym, promującym bezpieczeństwo (o terminach będziemy informować z wyprzedzeniem) oraz w siedzibie Straży Miejskiej w Olsztynie, po wcześniejszym uzgodnieniu.

W celu oznakowania roweru lub hulajnogi należy zgłosić się w miejscu znakowania pojazdów z dokumentem tożsamości. Właściciel decydujący się na znakowanie będzie musiał zapoznać się z regulaminem i wypełnić odpowiednie oświadczenie.  (regulamin akcji i wzór oświadczenia poniżej). Wymagane jest aby osoba zgłaszająca pojazd do oznakowania była pełnoletnia.

Należy pamiętać również o tym, aby jednoślady zgłaszane do oznakowania były sprawne pod względem technicznym i odpowiednio wyposażone (sprawne hamulce, dzwonek, światła przednie i tylne).

Inauguracyjna akcja znakowania rowerów i hulajnóg odbędzie się w dniu 4 października 2023 roku w godz. 13:00-16:00 w Miasteczku Ruchu Drogowego przy Szkole Podstawowej nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie (ul. Pieczewska 10).

Pliki do pobrania

Źródło: SM w Olsztynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*